Knihovna

Na této stránce Vám nabízíme aktuální informace k provozu městské knihovny registrované v evidenci knihoven pod Ministerstvem kultury ČR pod evidenčním číslem 4150/2002 a u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod reg. číslem 00018281/001.


05/03/2019 Na návštěvě v knihovně MKS Adamov

05/03/2019 Na návštěvě v knihovně MKS Adamov

Březen je měsícem čtenářů a knih. Proto si právě tento čas vybrala mateřská škola k návštěvě naší knihovny. Paní knihovnice Hanka děti seznámila s tím, jak to v knihovně chodí, ukázala jim, co všechno zde najdou a nechyběla ani pohádka. Děti nám na oplátku zazpívaly svoji oblíbenou písničku "Tři čuníci". Těšíme se zase někdy na setkání...

Číst více

Uzavření knihovny v době vánočních svátků

Oznamujeme čtenářům a návštěvníkům knihovny MKS Adamov, že knihovna bude v době od 20. 12. 2018 do 1. 1. 2019 /včetně/ uzavřena. Naposledy si knihy můžete vypůjčit ve středu 19. prosince 2018 v obvyklém čase (od 13:00 do 16:00 hodin).

Číst více

Celé Česko čte dětem - adamovským dětem čteIvo Šmoldas

Celé Česko čte dětem - adamovským dětem čteIvo Šmoldas

16/10/2018 Dalším hostem MKS Adamov, který ochotně podpořil projekt Celé Česko čte dětem byl pan Ivo Šmoldas. Škoda, že zájem o toto setkání byl více než bídný...

Číst víceInformace a zajímavosti z knihovny MKS Adamov…

Informace a zajímavosti z knihovny MKS Adamov…

Výše čtenářského poplatku pro rok 2017 v Městské knihovně Adamov je 50,- Kč pro dospělé čtenáře. Děti, studenti do 26 let a důchodci platí roční čtenářský poplatek ve výši 25,- Kč. Platnost čtenářského poplatku je od 1. 1. do 31. 12. 2017.

Číst více

Informace z knihovny - Březen – měsíc čtenářů

Informace z knihovny - Březen – měsíc čtenářů

V rámci letošního Března – měsíce čtenářů připravila knihovna MKS v Adamově čtyři setkání s žáky základní školy. Pro první a druhou třídu jsme připravili besedy o tvorbě spisovatele Františka Hrubína a výtvarníka Jiřího Trnky. Pro třetí a čtvrtou třídu pak besedu o knize Mach a Šebestová a také o dalších knížkách pro děti spisovatele Miloše Macourka a výtvarníka Adolfa Borna. Všechny děti si prohlédly prostory naší knihovny, seznámily se značením dětské literatury nebo pravidly půjčování. Také se seznámily, jak pomocí on-line katalogu vyhledat knihu v knihovně.

Číst více

Informace z knihovny

Informace z knihovny

17. února 2016 se uskutečnilo již druhé letošní setkání se čtenáři v DPS v Adamově. Tentokrát jsme si připomněli jubilea spisovatelů Karla Josefa Beneše, Svatopluka Čecha a herce Miloše Kopeckého. Tradiční součástí setkání bylo půjčení knih z nabídky naší knihovny registrovaným čtenářům z řad seniorů.

Číst více