Knihovna

Na této stránce Vám nabízíme aktuální informace k provozu městské knihovny registrované v evidenci knihoven pod Ministerstvem kultury ČR pod evidenčním číslem 4150/2002 a u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod reg. číslem 00018281/001.


26/09/2018 VÝTVARNÉ KURZY

26/09/2018 VÝTVARNÉ KURZY

Připomínáme zájemcům o výtvarný kurz, že zahájení kurzu je ve středu 26. 9. v 17:30 hodin v salonku MKS na Ptačině. Celkem pět lekcí vás čeká vždy ve středu ve stejném čase. Lektorka: Martina Grešáková Případní další zájemci volejte č.t. 607 518 104.

Číst víceInformace a zajímavosti z knihovny MKS Adamov…

Informace a zajímavosti z knihovny MKS Adamov…

Výše čtenářského poplatku pro rok 2017 v Městské knihovně Adamov je 50,- Kč pro dospělé čtenáře. Děti, studenti do 26 let a důchodci platí roční čtenářský poplatek ve výši 25,- Kč. Platnost čtenářského poplatku je od 1. 1. do 31. 12. 2017.

Číst více

Informace z knihovny - Březen – měsíc čtenářů

Informace z knihovny - Březen – měsíc čtenářů

V rámci letošního Března – měsíce čtenářů připravila knihovna MKS v Adamově čtyři setkání s žáky základní školy. Pro první a druhou třídu jsme připravili besedy o tvorbě spisovatele Františka Hrubína a výtvarníka Jiřího Trnky. Pro třetí a čtvrtou třídu pak besedu o knize Mach a Šebestová a také o dalších knížkách pro děti spisovatele Miloše Macourka a výtvarníka Adolfa Borna. Všechny děti si prohlédly prostory naší knihovny, seznámily se značením dětské literatury nebo pravidly půjčování. Také se seznámily, jak pomocí on-line katalogu vyhledat knihu v knihovně.

Číst více

Informace z knihovny

Informace z knihovny

17. února 2016 se uskutečnilo již druhé letošní setkání se čtenáři v DPS v Adamově. Tentokrát jsme si připomněli jubilea spisovatelů Karla Josefa Beneše, Svatopluka Čecha a herce Miloše Kopeckého. Tradiční součástí setkání bylo půjčení knih z nabídky naší knihovny registrovaným čtenářům z řad seniorů.

Číst více