Archiv akcí

Pojďte s námi za pohádkou...

Pojďte s námi za pohádkou...

V novém školním roce se děti z mateřských škol za pohádkou vypraví vždy 1x za dva měsíce. Poprvé jsme v sále MKS na Ptačině přivítali děti z MŠ Jilemnického. Vybrali jsme pro ně představení Zdeňka Ševčíka "Malá medvědí pohádka".

Číst více

Muzikál Jane Eyrová

Muzikál Jane Eyrová

Na nový muzikál v režii Petra Gazdíka jsme se místo plánovaného pátku 22. října vypravili až v neděli, 24. října, kdy probíhala druhá premiéra. V titulních rolích jsme si užili Dagmar Křížovou a Lukáše Vlčka.

Číst více

Světelský podzim 2021

Světelský podzim 2021

Světelský podzim v Adamově vznikl v době, kdy v Adamově působil farář Jiří Kaňa. Jednalo se o koncert, který MKS Adamov ve spolupráci s Farností Adamov pořádalo v krásném adamovském kostele. V rámci necelé dvacítky koncertů, které se v Adamově konaly, zavítala do města řada vzácných hostů. Namátkou připomenu soubory Hradišťan, Javory, Spirituál kvintet, Daniel Hůlka, Pavel Vítek, Martina Kociánová, Pavel Šporcl, Věra Martinová ad. V letošním roce jsme koncert připravili na 21. října a hosty koncertu byla rodina Františka Jeřábka, kterého v Adamově znají co by hlavního"vánočního trubače". Ten si k vystoupení přizval manželku Naděždu Bláhovou, syny Františka a Tomáše a snachu Zuzanu. Opět jsme tak jejich zásluhou prožili v adamovském kostele krásný podvečer a pokračovali v tradici pořádání koncertů - Světelského podzimu.

Číst více

Mix sedmi půlhodinek se zajímavými lidmi

Mix sedmi půlhodinek se zajímavými lidmi

připravilo Městské kulturní středisko v Adamově v rámci připomenutí Dne seniorů. Akce však byla určena nejen pro seniory, ale pro všechny, koho nabídka zaujala. Jak pozvánka hlásala, od 14 hodin se v sále střídaly různé aktivity, v některých případech pasivní, jindy jsme příchozí zapojili aktivně. První host, lektorka Michaela Nešporová ve své půlhodině trénovala se zájemci paměť. Druhá půlhodinka patřila manželům Míšenským (původem z Adamova), kteří nejen povídali o svém celoživotním koníčku - výuce společenských tanců, ale předvedli také několik ukázek toho, co se dnes tančí na plesech, v tanečních a jiných společenských akcích. Třetí host, adamovská obvodní lékařka Zuzana Kuchařová, si pro svoji přednášku zvolila téma "poruchy spánku a nespavost". Další půlhodinka byla v čase, kdy si většinou doma dáváme kávu a svačinku. Ani ta v MKS nechyběla. Připravila ji z dýní paní Míla Marková. Ochutnali jsme buchtu, "čínu" a marmeládu. A že svačinka byla opravdu skvělá potvrzuje zájem o recepty. Mgr. Veronika Kašná svoji půlhodinku věnovala přednášce o sestavování rodokmenů. Vystřídal ji s kytarou manžel Miroslav Kašný, který si spolu se všemi přítomnými zazpíval několik lidových písniček. A přiblížil se závěr. Ten patřil opět Michaele Nešporové, která si tentokrát se všemi přítomnými zatančila na židlích. I toto je jeden z mnoha způsobů trénování paměti, protože někdy je zapamatování si sledu pohybů opravdu náročné. S informací o poskytování finančních příspěvků na různé aktivity mezi přítomné zavítala Ludmila Petlachová z VZP, pracoviště Blansko. V sále celé odpoledne vládla dobrá nálada. A to je dobře, protože to byl cíl celé akce - setkat se, poznat a dozvědět se něco nového a udělat něco pro své zdraví a duševní pohodu. U všech hostů jsem se při přípravě akce setkala s ochotou a vstřícností, proto jim ještě jednou děkuji a poděkování posílám všem, kdo na akci zavítali.

Číst více

Zájezd do blanenského kina

Zájezd do blanenského kina

K říjnové návštěvě blanenského kina nás přimělo promítání filmu (podle knihy Patrika Hartla) Prvok, Tečka, Šampón a Karel. Film pobavil, ale bylo i o čem přemýšlet.

Číst více

Flora Olomouc 2021

Flora Olomouc 2021

Často se říká, že nejkrásnější je jarní etapa výstavy Flora Olomouc. Ale fotografie potvrzují, že krásné jsou i všechny ostatní, podzimní nevyjímaje. Také ta letošní byla přehlídkou úrody ovoce a zeleniny.

Číst více

Výstava - Antonín Odehnal

Výstava - Antonín Odehnal

Říjnová výstava patřila připomenutí výtvarníka Antonína Odehnala. Představila jeho kresby a grafiku. K její návštěvě máte prostor až do 19. 10. Foto: J.Budišová

Číst více

Babské rady s Jarkou Vykoupilovou a Jiřím Kokmotosem

Babské rady s Jarkou Vykoupilovou a Jiřím Kokmotosem

Zážitky z práce moderátora ČRo Brno přijeli do Adamova povyprávět, ale hlavně představit knihu Babské rady - Jarka Vykoupilová a Jiří Kokmotos. V jejich společnosti jsme prožili moc příjemný podvečer.

Číst více

Den v Praze

Den v Praze

Den, který jsme se rozhodli prožít v Praze, začal tak, jak už je při našich výletech do Prahy zvykem - zastávkou na dálnici na motorestu Melikana. K Divadlu na Vinohradech jsme dorazili naprosto ideálně, patnáct minut přd začátkem dopoledního představení Balada pro banditu. V titulních rolích jsme viděli Marka Lamboru a Míšu Tomešovou. Nechyběl ani náš častý host, herec Igor Bareš. Po přestávce na oběd jsme měli domluvenu procházku po pasážích na Václavském náměstí s milou paní průvodkyní Kateřinou. Ta nám ukázala opravdu ty nejkrásnější pasáže, ale bohužel i ty, které "nepřežily" kovidovou dobu.

Číst více

Zdraví ze zahrádky

Zdraví ze zahrádky

O pěstování i sklizni bylin přijela do Adamova popovídat Ing. Blanka Kocourková CSc., kterou návštěvníci znají z ČRo Brno. Příjemná beseda byla doplněna řadou rad, kterými přispěla kromě Ing. Kocourkové i její dcera.

Číst více