Knihovna

Na této stránce Vám nabízíme aktuální informace k provozu městské knihovny registrované v evidenci knihoven pod Ministerstvem kultury ČR pod evidenčním číslem 4150/2002 a u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod reg. číslem 00018281/001.


Informace k půjčování knih a výše poplatků v knihovně MKS Adamov v roce 2022

• Knihovna MKS Adamov využívá automatizovaný knihovní systém Clavius • Výpůjční doba knih a periodik je 2 měsíce (termín vrácení je uveden v průkazce čtenáře). • Čtenář má možnost zjistit stav svého čtenářského konta, a to zadáním čísla svého čtenářského průkazu a zadáním data svého narození – rok, měsíc den (např. datum narození 31. 1. 1925 – čtenář zadá kód 250131). Tímto způsobem si také může čtenář knihu rezervovat. • Knihu si můžete rezervovat také přímo u knihovnice nebo na emailové adrese knihovny [email protected], případně telefonicky na tel. č. 516446817. Čtenářům, kteří uvedli svůj email, dojde informace o tom, že požadovaný titul je k dispozici, automaticky na email i s termínem, do kdy je kniha rezervována. • Informace o titulech knih, které jsou v knihovně, naleznete v on-line katalogu knih knihovny MKS Adamov. • Vámi požadovaný titul, pokud není k dispozici v knihovně, můžeme zajistit prostřednictvím výměnného fondu regionálního oddělení nebo z přes meziknihovní výpůjční službu (MVS), přičemž tato služba je zpoplatněna. Výše čtenářského poplatku pro rok 2022 v knihovně MKS Adamov je: - 50,- Kč pro dospělé čtenáře, - 25,- Kč pro děti, studenty do 26 let a důchodce

Číst více

Jak půjčujeme knihy...

Od 1. 1. 2014 probíhá půjčování knih a časopisů v naší knihovně prostřednictvím knihovního systému Clavius.

Číst více

Z knihovny MKS Adamov…

Z knihovny MKS Adamov…

Upozorňujeme návštěvníky webových stránek MKS Adamov knihovny, že pozvánky na akce a aktivity knihovny najdou na úvodní stránce webu ve společné sekci "Připravujeme" a stejně tak fotografie z akcí v sekci "Foto z akcí".

Číst více