ZÁJEZD: NOC BLÁZNŮ

Svoji úspěšnou premiéru mělo v únoru v Mahenově divadle představení Noc bláznů. My vás na tuto "komedii k zbláznění" pozvemě 1. května 2019. Začátek: v 19 hodin Režie: Šimon Dominik Cena zájezdu: I. kat. 410/305/235 Kč II. kat.350/265/205 Kč - dosp./senior/student

Kdyby Přelet nad kukaččím hnízdem byl komedie, vypadala by asi takhle! Začínající režisér Lewis chystá svůj debut. Má nastudovat hru s herci psychiatrické léčebny v rámci jejich terapie. Jenže! Režijní ambice musí stranou ve chvíli, kdy jeden z pacientů prosadí, že budou hrát jedině Mozartovu operu Così fan tutte. A to nehledě na to, že nikdo z nich neumí zpívat, natož italsky. Pyroman, narkoman závislý na lithiu, který ke všemu nenávidí Mozarta, koktající právník, autistka… to je jen vzorek hereckého souboru, jenž začne do zkoušení projektovat své potřeby a představy a postupně vtahovat režiséra do jejich vlastní hry a životů. Nasnadě je tedy otázka: kdo je tady vlastně blázen?

Tuto elektrizující, částečně biografickou komedii ze zákulisí vzniku jedné divadelní inscenace ve specifickém prostředí blázince napsal jeden z nejslavnějších australských autorů Louis Nowra, který má na svém kontě kromě třiceti původních her a desítek scénářů rovněž čtyři operní libreta. Podle Noci bláznů byl natočen v roce 1996 také stejnojmenný film.

Osoby a obsazení

LEWIS, režisér: Roman Blumaier
ROY, většinu života strávil v psychiatrických léčebnách: Tomáš Šulaj
ZAC, muzikant, opakovaně se do léčeben vrací: Tomáš David
CHERRY, už nějaký čas žije v léčebnách: Isabela Smečková Bencová
JULIE, v léčebně je poprvé kvůli závislosti na drogách: Annette Nesvadbová
LUCY, Lewisova přítelkyně: Tereza Páclová j. h.
NICK, Lewisův kamarád, také režisér: Martin Veselý
JUSTINE, sociální pracovnice: Klára Apolenářová
HENRY, bývalý právník, většinu dospělého života strávil v léčebnách: Martin Sláma
DOUG, libuje si v požárech, čerstvý pacient : Martin Siničák
RUTH, trpí obsedantními myšlenkami, opakovaně v léčebnách: Tereza Groszmannová

  • ZÁJEZD: NOC BLÁZNŮ
  • ZÁJEZD: NOC BLÁZNŮ


Sdílet článek