Připravujeme

DÁREK K SVÁTKU SENIORŮ: VLASTIVĚDNÝ VÝLET

DÁREK K SVÁTKU SENIORŮ: VLASTIVĚDNÝ VÝLET

Svátek se dá oslavit různě. Vždy by to ale mělo být v příjemné společnosti a s fajn lidmi kolem. Věřím, že naše pozvánka toto všechno splní... Pozveme vás tradičně na nenáročný autobusový výlet, kterému jsme dali název „ZA ZAJÍMAVOSTMI KŘTINSKÉHO ÚDOLÍ“ a koná se ve čtvrtek, 5. října 2023 Průvodce: Ing.Borek Nejezchleb Doprava: autobusem + krátké pěší procházky (jeskyně, studánky, aj.). Součástí výletu je oběd /zvěřinový guláš/ podávaný v Arboretu Křtiny. Krátké posezní s harmonikářem u odpolední kávy tamtéž. ___________________________________________________ Pořádá: Městské kulturní středisko Adamov Přihlášky a bližší informace na tel. 607 518 104

Číst více

SLADKOVODNÍ GIGANTI - PŘEDNÁŠKA JAKUBA VÁGNERA

SLADKOVODNÍ GIGANTI - PŘEDNÁŠKA JAKUBA VÁGNERA

Příjměte pozvání na setkání s cestovatelem, rybářem a dobrodruhem Jakubem Vágnerem. Téma jeho přednášky zní: SLADKOVODNÍ GIGANTI Akce se koná v úterý, 10. října 2023 od 17:00 hodin v sále Městského kulturního střediska Adamov, Opletalova 22 (na Ptačině). www: mks-adamov.cz tel. + 420 607 518 104 Vstupenky si můžete rezervovat na tel. +420 607 518 104 Vstupné: 250,- Kč dospělí, 100,- Kč děti do 15 roků www.jakubvagner.cz

Číst více

KEJKLOVÁNÍ S PETROU KLÍMOVOU

KEJKLOVÁNÍ S PETROU KLÍMOVOU

12. října 2023 sál MKS na Ptačině od 13:30 hodin Přijďte si spolu s dětmi ze ŠD na Ptačině hrát, soutěžit, dovádět... Vstupné 50 Kč

Číst více

VZPOMÍNKOVÁ AKCE NA ING. JIŘÍHO TRUHLÁŘE, CSc.

VZPOMÍNKOVÁ AKCE NA ING. JIŘÍHO TRUHLÁŘE, CSc.

V polovině měsíce října t.r. bude v polesí ŠLP Křtiny odhalen pomník Ing. Jiřího Tuhláře, CSc., který by se 2. 9. 2023 dožil 90 roků. Právě díky seznámení se s ním začala naše dlouholetá spolupráce. Společně jsme připravili řadu výletů, besed, přednášek a jiných setkání. Kromě zmiňovaného pomníku vznikl jako vzpomínka na tuto významnou osobnost film. Přijměte proto pozvání na VZPOMÍNKOVOU AKCI, na Ing. Jiřího Truhláře CSc., a to 16. října 2023 ve Křtinách cca od 16:30 h., v rámci které položíme květiny k pomníku a zhlédneme nový film. Doprava zajištěna . Ostatní informace při přihlášení na tel. 607 518 104.

Číst více

SVĚTELSKÝ PODZIM V ADAMOVĚ: KONCERT JAROSLAVA SVĚCENÉHO

SVĚTELSKÝ PODZIM V ADAMOVĚ: KONCERT JAROSLAVA SVĚCENÉHO

19. října 2023 v 17:30 h. v kostele svaté Barbory v Adamově /ul. U kostela/ Účinkují: Jaroslav Svěcený - housle, Ladislav Horák - akordeon V programu zazní strhující jižanské rytmy Astora Piazzolly, Richarda Galliana, Gorky Hermosy a dalších skladatelů. Vstupné 280 Kč / rezervace vstupenek na č.t. 607 518 104 nebo e-mailu [email protected] Houslový virtuos JAROSLAV SVĚCENÝ Jaroslav Svěcený oslovil ke spolupráci výborného českého akordeonistu LADISLAVA HORÁKA. Ástor Piazzolla, tvůrce stylu „TANGO NUEVO“ je fenoménem přelomu tisíciletí. Kromě Piazzollových skladeb zazní Tango pour Claude jeho pokračovatele Richarda Galliana, které je světově proslulé i díky syntéze tanga s francouzským stylem. V kontrastu s tím bude představena i originální hudba Václava Trojana pro housle a akordeon k filmu Princ Bajaja. Projekt Ve znamení tanga byl mnohokrát představen nejen v Čechách, ale i na prestižních koncertech v zahraničí.

Číst více

POHÁDKOVÝ ČTVRTEK S DIVADLEM VRÁTI SCHILDERA

POHÁDKOVÝ ČTVRTEK S DIVADLEM VRÁTI SCHILDERA

Děti z MS Jilemnického a ostatní zájemce zve MKS Adamov na Pohádkový čtvrtek, v rámci kterého je pro děti připraveno představení "Pohádky z naší kuchyně" (O koblížkovi a Hrnečku vař). Termín: 19. října 2023 v 10:00 hodin v sále MKS na Ptačině Učinkují: Olga Marková a Vilém Čapek Vstupné: 50 Kč

Číst více

"JAK ŽIJÍ LIDÉ V ETIOPII" - PŘEDNÁŠKA ALENY ŽÁKOVSKÉ

"JAK ŽIJÍ LIDÉ V ETIOPII" - PŘEDNÁŠKA ALENY ŽÁKOVSKÉ

Přijměte pozvání na přednášku Doc. RNDr. Aleny Žákovské, PhD. na téma "Jak žijí lidé v Etiopii". Termín: 31. října 2023 od 17:00 hodin sál MKS Adamov, Opletalova 22 Vstupné 50 Kč

Číst více

TÝDEN KNIHOVEN V KNIHOVNĚ MKS ADAMOV - KNIŽNÍ SWAP

TÝDEN KNIHOVEN V KNIHOVNĚ MKS ADAMOV - KNIŽNÍ SWAP

Na knižní swap /výměnu/ vás zve knihovna MKS Adamov v pondělí, 2. října 2023 od 15:30 hodin do prostor knihovny (Dům služeb - Družstevní 1). Využijte možnosti k výměně knih nebo časopisů, které již nečteme, ale někomu jinému mohou udělat radost. Upozorňujeme čtenáře a návštěvníky knihovny, že v době konání akcí pro veřejnost neprobíhá půjčování knih. V tomto případě od 15:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Číst více

TÝDEN KNIHOVEN V KNIHOVNĚ MKS ADAMOV - KOMIKSOVÝ WORKSHOP

TÝDEN KNIHOVEN V KNIHOVNĚ MKS ADAMOV - KOMIKSOVÝ WORKSHOP

Na středeční odpoledne - 4. října je v prostorách knihovny MKS Adamov připraven "komiksový wokshop pro náctileté". Začínáme v 16:30 hodin přímo v knihovně (Dům služeb / Družstevní 1) Co vás čeká? - vyrobíme si vlastní komiks s osnovou, - ukážeme si, jak nám může pomoci internet, - na závěr si uděláme fotku v komiksovém stylu.

Číst více

TÝDEN KNIHOVEN... - ADAMOV A MÍSTNÍ LESY V OČÍCH BÁSNÍKŮ

TÝDEN KNIHOVEN... - ADAMOV A MÍSTNÍ LESY V OČÍCH BÁSNÍKŮ

Příjměte pozvání se setkání, v rámci kterého si ukážeme díla básníků, kteří se nechali inspirovat Adamovem a místními lesy ve své tvorbě a povíme si něco o jejich osudech. Na závěr si zkusíme sami jednu báseň napsat... Termín konání: pátek, 6. října 2023 od 15:30 hodin v salonku MKS na Ptačině (Opletalova 22). Z důvodu pořádání akce pro veřejnost bude knihovna od 15:00 hodin uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Číst více

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ DO STUDIA MARTA NA "NAŠE FURIANTY"

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ DO STUDIA MARTA NA "NAŠE FURIANTY"

O tom, že studenti brněnských uměleckých škol "umí", jsme se přesvědčili mnohokát při návštěvě Divadla na Orlí. Tentokrát vás zveme do Studia Marta, které je rovněž postorem, kde jsou prezentovány školní projekty studentů JAMU. My jsme pro vás vybrali klasiku - Naše furianty, a to 13. října 2023. Začátek představení je v 19 hodin. Cena zájezdu: 140 Kč K představení: Náves v malé české vesničce Honicích. V pozadí stojí bohaté selské statky a prosté chalupy, vlevo pěkně obílená hospoda a vpravo osamělá kaplička. Pozadím se vine cesta do města, do Písku. U cesty stojí pomník ve válkách padlých vojáků, po návsi pobíhají děti. U hospody se snaží vysloužilý voják vlepit políček krejčímu, protože i on se chce stát novým ponocným. Sousedi zděšeně přihlížejí. Někdo vyhraje, někdo prohraje, někdo půjde možná opravdu do války… Prostě stará, známá česká písnička.

Číst více

VÝSTAVA: EMANUEL RANNÝ ST. - K 110.VÝROČÍ NAROZENÍ

VÝSTAVA: EMANUEL RANNÝ ST. - K 110.VÝROČÍ NAROZENÍ

MKS - Historicko-vlastivědný kroužek představuje ve výstavní síni MKS na Horce (Komenského 6) tvorbu významného moravského malíře a grafika Emanuela Ranného st. Výstava bude pobíhat do 19. září 2023. Otevřeno je v pracovních dnech v době od 14:00 do 17:00 hodin, v neděli od 14:00 do 16:30 hodin.

Číst více

ŘÍJNOVÁ VÝSTAVA PŘEDSTAVÍ PRÁCE ALENY JOSEFOVÉ

ŘÍJNOVÁ VÝSTAVA PŘEDSTAVÍ PRÁCE ALENY JOSEFOVÉ

Ve dnech 8. - 17. října vás už nyní zveme k návštěvě výstavy paní Aleny Josefové (realistická kresba), kterou připravuje MKS do Společenského centra na Horce (Komenského 6). Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 8. října 2023 v 16:00 hodin. Jako speciální host při ní vystoupí Bohouš Josef spolu s Martinou Látalovou s krátkým recitálem. Výstavu můžete navštívit v pracovních dnech v době od 14:00 do 17:00 hodin a v neděli od 14:00 do 16:30 hodin. Alena Josefová - několik slov o sobě... Miluji tvůrčí činnost a protože se ráda učím nové věci, navštívila jsem před čtyřmi lety kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Pomaličku, krůček po krůčku, jsem pronikala do tajů realistické kresby. Začínala jsem jednoduchými obrázky podle YouTube, učila se stínovat, čerpala z odborných knih. Umění kreslení nemá žádné hranice, tak abych se zdokonalovala, sedím v podstatě každý večer s tužkou v ruce nad papírem a nechybí sklenička dobrého vína. Zájem okolí o mé kresby mě neskutečně nabíjí, a proto se s chutí pouštím do náročnějších kreseb. Po dvou letech pilné práce jsem uspořádala první výstavu a pro velký úspěch si ji opět po dvou letech zopakovala. A je mi velkou ctí představit svoji práci u vás, v Adamově.

Číst více

VÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH

VÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH

27. září 2023 v 16:30 hodin v sále MKS Adamov, Ptačina Stalo se krásnou tradicí vítat ve školních lavicích nové pvňáčky. Také letos pro ně pořadatelé akce, kterými jsou: Městské kulturní středisko Adamov, SPOZ při MěÚ, MP Adamov, BESIP zastoupený firmou Autoškola Pernica Kotvrdovice a MěÚ Blansko společně připravili zábavné, ale současně také poučné odpoledne. K pobavení dětí přispějí Brněnské písničkové tetiny. Vstup volný.

Číst více

ZÁJEZD NA KONCERT VUS ONDRÁŠ:  "(K)ROK ZA (K)ROKEM"

ZÁJEZD NA KONCERT VUS ONDRÁŠ: "(K)ROK ZA (K)ROKEM"

24. 9. 2023 od 19:00 do 20:20 hodin v JD Brno cena zájezdu 560 Kč autorský tanečně-hudební pořad celého souboru kRok za kRokem ztvárňuje cestu života člověka se všemi jeho radostmi i strastmi. Je to příběh o lásce a smíření, stejně tak o emocích, které nás provází od našeho zrození až po smrt. Najdete v něm neobvyklou inspiraci lidovým materiálem, ale také odkaz různých tanečních i hudebních stylů. Pořad vyniká autorskou hudbou skladatele Jiřího Slavíka, držitele ceny Anděl za world music roku 2017, i neotřelým zpracováním mladého tvůrčího kolektivu choreografů. Účinkuje: profesionální i externí část souboru (taneční skupina, Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor) Námět: Alžběta Burianová, Anna Živocká Režie: Alžběta Burianová Scénář: Alžběta Burianová, Lenka Fučíková, Jan Kysučan Hudba a texty písní: Jiří Slavík Choreografie: Barbora Bielková, Rudolf Danajovič, Lenka Fučíková, Marek Grega, Jitka Hlaváčová, Anežka Knotková, Jan Kysučan, Stanislav Marišler, David Pavlíček, Dominik Teleky Kostýmy: Sabina Panáčková Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je profesionální umělecké těleso zřizované Ministerstvem obrany ČR se sídlem v Brně. Prostřednictvím hudby, zpěvu a tance představuje divákům umělecky stylizovaný folklor. V současnosti jej tvoří Orchestr lidových nástrojů, taneční skupina a dívčí sbor. Kromě práce s lidovým materiálem se VUS Ondráš věnuje i přesahům do jiných hudebně-tanečních žánrů a tvoří autorské pořady.

Číst více

OD 1. ZÁŘÍ SE NA VÁS V KNIHOVNĚ MKS TĚŠÍ NOVÝ KNIHOVNÍK

OD 1. ZÁŘÍ SE NA VÁS V KNIHOVNĚ MKS TĚŠÍ NOVÝ KNIHOVNÍK

Jak jste jistě zaznamenali, skončila pracovní poměr v MKS Adamov paní knihovnice Hana Ondroušková. Ještě jednou jí děkujeme za odvedenou práci a rádi bychom vás infomovali, že od 1. září do knihovny nastoupí nový knihovník, pan Čeněk Šmerek. Dobrý den, jmenuju se Čeněk Šmerek, jsem rodilý Adamovčák a mám radost, že se od 1.září budeme potkávat v naší knihovně. Vystudoval jsem střední knihovnickou školu v Brně na Kotlářské ulici a věřím, že se mi moje znalosti v oboru povede převést i do praxe. Ve volném čase rád čtu, chodím na procházky, hledám kešky, cestuju a mojí speciální vášní je Rumunsko, kde se mi podařilo s přestávkami strávit téměř rok života a kam se vždy rád vracím. Na fotce mě můžete vidět na jedné z akcí, které jsme v minulém roce pořádali v obecní knihovně v malém rumunském městečku Măneciu-Pământeni. Těším na podobná setkávání v naší knihovně, nejen s dětmi, ale i s dospělými, seniory, rodiči na mateřské dovolené a zkrátka všemi které naše akce zlákají.

Číst více

VÝSTAVA: DRAHOSLAV MACEK - OBRAZY, PLASTIKY

VÝSTAVA: DRAHOSLAV MACEK - OBRAZY, PLASTIKY

Přijměte pozvání na výstavu obrazů a plastik Drahoslava Macka, která bude zahájena v MKS Adamov na Ptačině 15. září 2023 v 18:00 hodin. Výstava potrvá do 22. září 2023 a můžete ji navštívit v pracovních dnech a v neděli v době od 14:00 do 17:00 hodin.

Číst více

SOUTĚŽ PRO FOTOGRAFY AMATÉRY: DOVOLENÁ 2023

SOUTĚŽ PRO FOTOGRAFY AMATÉRY: DOVOLENÁ 2023

Až do 13. září můžete na adresu MKS Adamov, Opletalova 22 doručit fotografie z vaší dovolené, které chcete přihlásit do letošního ročníku soutěže DOVOLENÁ 2023. Podmínky pro účast v soutěži jsou jednoduché: - doručit na uvedenou adresu 1-3 snímky v tištěné podobě, které ze zadní strany označíte jménem, příjmením, adresou a kontaktem na vás. Velikost fotogafie není stanovena, doporučujeme min. A4. V druhé polovině měsíce září rozhodnou o třech vítězích soutěže návštěvníci MKS formou hlasování.

Číst více

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY

Městské kulturní středisko Adamov - knihovna oznamuje návštěvníkům knihovny a čtenářům, že v době od 24. července do 31. srpna 2023 /včetně/ bude knihovna U Z A V Ř E N A Na viděnou se těšíme po prázdninách!

Číst více

KONCERT: MIROSLAV PALEČEK "PÍSNĚ DOMOVA"

KONCERT: MIROSLAV PALEČEK "PÍSNĚ DOMOVA"

Písně domova - Pocta Jaroslavu Seifertovi Miroslav Paleček využil lockdown a zákaz zpěvu tím nejlepším způsobem a během léta roku 2020 dokončil práci na CD Písně domova – Pocta Jaroslavu Seifertovi, které vyšlo koncem roku u vydavatelství Supraphon. Ve stejnojmenném pořadu písničkář představí nejen zhudebněné básně našeho jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu, ale zazní i Palečkojaníkoviny, Ježkárny a dostane se i na novinky a ukulele. Pestrost a repertoárová rozmanitost jdou spolu ruku v ruce, písničkám vedle kultivovaného projevu nechybí přirozenost, lidovost, nepodbízivý humor, melodičnost a úsměvná melancholie. Pořad je poctou nejen Jaroslavu Seifertovi, ale i Jaroslavu Ježkovi a písničce jako takové. 20. září 2023 v 17:30 hodin v sále MKS Adamov, na Ptačině Vstupné: 180 Kč

Číst více