Připravujeme

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ 2023

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ 2023

Salonek dětských adamovských umělců Termín konání: 24. - 31. 3. 2023 Místo konání: Společenské centrum MKS Adamov, Komenského 6 /Horka/ Vernisáž výstavy: 24. 3. 2023 v 17 hodin Výstava je otevřena v pracovních dnech v době od 14:00 do 17:00 hodin a v neděli od 14:00 do 16:30 hodin. Otevření v jinou dobu lze předem domluvit na tel. 607 518 104. Akci pořádá: Městské kulturní středisko Adamov ve spolupráci s Městem Adamov, firmou Eden Europe s.r.o. a Adavak s.r.o. Adamov, farností Adamov a Pivovarem Černá Hora. Patronem akce je Ing. Jaromíra Vítková, senátorka. Kontakt: 607 518 104

Číst více

PŘIPRAVUJEME: "BEETHOVEN" V JANÁČKOVĚ DIVADLE BRNO

PŘIPRAVUJEME: "BEETHOVEN" V JANÁČKOVĚ DIVADLE BRNO

18. dubna 2023 v 18:00 hodin v Janáčkově divadle v Brně Cena zájezdu: 400 Kč senioři, 540 Kč dosp. Společný projekt souborů baletu, opery a orchestru NdB je velkolepou oslavou Beethovenova génia nastudovanou ke 250. výročí jeho narození. Beethoven Mária Radačovského nabízí divákovi nejen zážitek baletního představení, ale svou hudební dramaturgií s živou intepretací orchestru a pěveckého sboru vrchovatě naplňuje pojem hudebně dramatického divadelního tvaru.

Číst více

STUDENTI OBCHODNÍ AKADEMIE NÁS ZVOU K NÁVŠTĚVĚ BRATISLAVY

STUDENTI OBCHODNÍ AKADEMIE NÁS ZVOU K NÁVŠTĚVĚ BRATISLAVY

V rámci školního předmětu "Cvičná firma" si studenti Obchodní akademie Blansko založili cestovní kancelář. Rádi by Vám nabídli jednodenní zájezd do Bratislavy. Na zájezdu přivítají kohokoliv, kdo bude mít zájem, bez ohledu na věk. V Bratislavě je v plánu navštívit vyhlídku UFO, galerii MULTIUM, plavba lodí, prohlídka města a zastávka v obchodním centru. Fiktivní cestovní kancelář je pod kontrolou vedení Obchodní akademie, proto se nemusíte bát se ke studentům naším prostřednictvím přidat... V případě zájmu kontaktujte MKS Adamov - tel. 607 518 104.

Číst více

UPOZORNĚNÍ: KNIHOVNA MKS 30. 3. 2023 OTEVŘENA AŽ OD 14:00 HODIN

UPOZORNĚNÍ: KNIHOVNA MKS 30. 3. 2023 OTEVŘENA AŽ OD 14:00 HODIN

Upozorňujeme návštěvníky a čtenáře, že knihovna bude ve čtvrtek 30. března 2023 otevřena až od 14:00 hodin.

Číst více

UTRŽENÉ SLUCHÁTKO, ANEB CESTA NA MĚSÍC

UTRŽENÉ SLUCHÁTKO, ANEB CESTA NA MĚSÍC

16. března 2023, začátek v 16:00 hodin cena zájezdu: 230 dosp.a 200 Kč děti Na prázdniny jsme pro děti spolu s rodiči připravili výlet do Brna, na zdejší hvězdárnu a planetárium. Ta má na programu nové představení:

Číst více

ZÁJEZD DO BRNĚNSKÉHO PLANETÁRIA PRO DOSPĚLÉ: ŽIVÝ VESMÍR

ZÁJEZD DO BRNĚNSKÉHO PLANETÁRIA PRO DOSPĚLÉ: ŽIVÝ VESMÍR

22. března 2023 se zač. v 18:00 hodin Cestou Živým vesmírem zažijete celou řadu příběhů. Například ten, jak před více než 2 miliardami let upadla Země do hlubokého chladu. Kdo to způsobil? Vědci podezírají malinké fotosyntetizující organizmy, díky kterým došlo k přeměně velkého množství metanu v atmosféře na oxid uhličitý a vodu, a tak i k poklesu teploty na většině povrchu planety pod nula stupňů Celsia. Výsledkem bylo hromadné vymírání. Na tomto příkladu složitého vztahu mezi živými bytostmi a neživou přírodou odhaluje představení překvapivé cesty, kterými se ubírají dějiny naší planety. Představení Živý vesmír, které uvádíme v české premiéře,bdrželo za svůj přínos k popularizaci vědy, tak blízký brněnským návštěvníkům digitária, cenu ředitele Hvězdárny a planetária Brno na přehlídce Fulldome Festival Brno 2022, což je záruka, že to bude stát za to. Délka představení: 55 min. Cena zájezdu: 210 Kč, 180 Kč děti (dop. od 12 roků) a senioři

Číst více

BRNO DOBÝVÁ NEW YORK...

BRNO DOBÝVÁ NEW YORK...

23. března 2023 v 17:00 hodin sál MKS Adamov FILHARMONIE BRNO VYSTOUPILA V NEDÁVNÉ DOBĚ VE SLAVNÉ CARNEGIE HALL. NA TURNÉ PO USA JI DOPROVÁZEL REDAKTOR ČRO BRNO, PAN JIŘÍ KOKMOTOS. VE STEJNÉ DOBĚ BYLI V NEW YORKU I SOUROZENCI FRANTIŠEK A TOMÁŠ JEŘÁBKOVI, KTEŘÍ SE ZDE ZÚČASTNILI HUDEBNÍ SOUTĚŽE "FORTE INTERNATIONAL", VE KTERÉ OBSADILI 1. MÍSTO. POKUD VÁS VŠE KOLEM TÉTO CESTY A POBYTU V USA ZAJÍMÁ, PŘIJMĚTE POZVÁNÍ NA SETKÁNÍ, JEHOŽ HOSTY BUDOU: - JIŘÍ KOKMOTOS - TOMÁŠ JEŘÁBEK VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.

Číst více

KINO BLANSKO - FILM: "BUĎ CHLAP!"

KINO BLANSKO - FILM: "BUĎ CHLAP!"

Zájezd: 28. března 2023 Začátek promítání: v 18:00 hodin Pořádá: MKS Adamov, Opletalova 22 Přihlášky: tel. 607 518 104, [email protected] Cena zájezdu: 200 Kč Dobrodružný / Komedie, Česko, 2023, 96 min. Režie: Michal Samir Pavel je typický představitel své generace. Stále bydlí s mámou, dělá práci, která ho moc nenaplňuje, a na všechno už tak trochu rezignoval. Do té doby než potká svou lásku z dětství... svůj život přehodnotí a rozhodne se ho změnit. Odjede na kurz do Tater, který slibuje, že z můžu udělá opravdové chlapy, a to je přesně to, co Pavel potřebuje. Weisnerův kemp mu však přinese něco úplně jiného... Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol, Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková, Igor Bareš, Naďa Konvalinková, David Prachař...

Číst více

"SILNICE SE NEBOJÍME!"

"SILNICE SE NEBOJÍME!"

Městské kulturní středisko Adamov spolu se společností BESIP při MěÚ Blansko připravilo pro děti ze školní družiny i ostatní zájemce program nazvaný SILNICE SE NEBOJÍME. Jeho cílem je seznámit děti s tím, jak se bezpečně pohybovat na pozemních komunikacích, aby se dokázaly orientovat v tomto prostředí, nevystavovaly se zbytečnému riziku nebo toto riziko samy svým chováním nevytvářely vůči ostatním účastníkům siničního provozu. Celý program je doprovázen hrami, soutěžemi a písničkami, které s touto problematikou souvisí a nabyté vědomosti jsou tak pro děti snadněji zapamatovatelné. Těšíme se na vás: 30. 3. 2023 ve 13:30 h., v MKS Adamov, Opletalova 22 Vstup volný. Kontakt: tel. 607 518 104

Číst více

VEŘEJNÁ GENERÁLKA PŘEDTANČENÍ ŽÁKŮ ZŠ ADAMOV

VEŘEJNÁ GENERÁLKA PŘEDTANČENÍ ŽÁKŮ ZŠ ADAMOV

Srdečně vás zveme na generální zkoušku předtančení, které pro ples města Adamova připravila Marie Klepárníková se žáky a žákyněmi adamovské ZŠ. Přijďte se na vystoupení podívat, a to v pátek 3. března t.r. od 18:15 hodin do sálu MKS na Ptačině.

Číst více

POSEZENÍ U PŘÍLEŽITOSTI  MEZINÁRODNÍHO DNE ŽEN

POSEZENÍ U PŘÍLEŽITOSTI MEZINÁRODNÍHO DNE ŽEN

10. března 2023 v 16:00 hodin v sále MKS na Ptačině Vstupné dobrovolné. Zveme ženy všech věkových kategorií na příjemné posezení u příležitosti MDŽ. Program: KLOBOUKOVÁ MÓDA v 50tých letech, době Protektorátu Čechy a Morava, závěrečné překvapení v podání Kloboukového klubu Brno HUDEBNÍ POHLAZENÍ sester Laury a Julie Anny Jirků Káva a malé občerstvení.

Číst více

U KÁVY S ESTHER A VIKTORIÍ MERTOVÝMI

U KÁVY S ESTHER A VIKTORIÍ MERTOVÝMI

Sestry Esther a Viktorie jsou dcery zpěvačky a herečky Zory Jandové a hudebníka Zdeňka Merty. Mladší Esther je členkou činoherního souboru Městského divadla Brno (mohli jste ji vidět v roli Mary Cullenové v muzikálu Medicus). Starší Viktorie se stala novou „lovkyní“ v soutěžním pořadu TV Nova „Na lovu“ (Belladonna). Obě přijaly pozvání k setkání u kávy, a to v pondělí 13. března 2023 od 15:00 h. v MKS Adamov (na Ptačině) Vstupné dobrovolné.

Číst více

ZÁJEZD DO JANÁČKOVA DIVADLA BRNO NA OPERETU "VESELÁ VDOVA"

ZÁJEZD DO JANÁČKOVA DIVADLA BRNO NA OPERETU "VESELÁ VDOVA"

15. března 2023 Janáčkovo divadlo Brno "Velká opereta na operní jeviště určitě patří a náš únorový úkol je jasný – provdat vdovu! Čeká nás totiž premiéra jedné z nejslavnějších operet světa – Lehárova Veselá vdova. Že to bude skutečně podívaná, slibuje inscenační tým, v němž se poprvé jako režisér představí choreograf Martin Pacek společně s režisérkou Magdalenou Švecovou, dirigentem Jakubem Kleckerem a výtvarníky Zuzanou Přidalovou a Davidem Janoškem. Tento tým má na svém kontě již skvělou a výpravnou inscenaci Ferdy Mravence a La bohème. Diváci se tak mohou těšit na kouzlo Paříže na přelomu století se vší parádou jak scénickou, tak hudební a na skvělé pěvecké obsazení s Janou Šrejma Kačírkovou a Veronikou Rovnou v roli Hanny Glawari a Jiřího Hájka spolu s Romanem Hozou v roli Danila. Jako baron Mirko Zeta nebude chybět Jan Šťáva spolu s Jiřím Sulženkem a k nim se připojí i kolegové z činohry, Pavel Čeněk Vaculík a Martin Veselý, které čeká role sekretáře Njeguše, hybatele všeho dění." Začátek představení je v 19 hodin, délka 2 h. 25 min. Cena zájezdu 640 Kč.

Číst více

POHÁDKY  PRO  NEJMENŠÍ - O SMOLÍČKOVI,  O BUDULÍNKOVI

POHÁDKY PRO NEJMENŠÍ - O SMOLÍČKOVI, O BUDULÍNKOVI

Hrají: Olga Marková, Vilém Čapek – Divadlo Vráti Schildera 19. března 2023 v 15:00 hodin v sále MKS Adamov – Ptačina Vstupné: 50 Kč / os. V jednoduchých příbězích známé pohádkové dvojice je ukryto mnoho životních zkušeností, touha po přátelství i dobrodružství. Dětská zvědavost, dá se říci i tak trochu neposlušnost, nemusely by vždycky skončit dobře, kdyby... ale to už se dozvíte z naší inscenace.

Číst více

BESEDA V ČRO BRNO - PÁNOVÉ KOKMOTOS, REMEK, SVOBODA, DUŠEK

BESEDA V ČRO BRNO - PÁNOVÉ KOKMOTOS, REMEK, SVOBODA, DUŠEK

Podařilo se nám zajistit několik míst na dvouhodinovou besedu Jiřího Kokmotose v rámci pořadu ČRo Brno Apetýt s jediným československým kosmonautem Vl. Remkem, členem záložního týmu astronautů Alešem Svobodou a ředitelem Hvězdárny a planetária Brno - Jiřím Duškem, která se koná ve studiu Českého rozhlasu Brno ve čtvrtek 2. března 2023 se začátkem v 10:00 hodin. Zájemci se mohou hlásit na č.t. 607 518 104.

Číst více

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ

Připomínáme dětem téma pro jejich výtvarné práce určené pro letošní Salonek dětských adamovských umělců. Uzávěrka soutěže 16. března, v místních školách z důvodu jarních prázdnin 10. března, vernisáž výstavy 24. března t.r. LIDÉ, ZVÍŘÁTKA A VĚCI Z KNÍŽEK A POHÁDEK

Číst více

KONCERT:VIVA "LALALA" REPUBLIKA

KONCERT:VIVA "LALALA" REPUBLIKA

MDB 9. března 2023 od 18:00 hodin hity českých dějin Cena zájezdu 620 Kč, 435 Kč - děti, studenti, senioři Tento koncert shrne dějiny uplynulých sta let tak, jak se na hudební divadlo sluší: hudbou. Hity, které znali naše babičky a dědečkové, maminky a tatínci i ty, které nám připomenou naši vlastní minulost. Konec první světové války, písničky Karla Hašlera, založení trampské osady Ztracená naděje a rozmach trampingu, Osvobozené divadlo, písničky z filmů 1. republiky, budování socialismu, divadlo Semafor, Olympic, rok 1968, období anticharty, současnost – tyto mezníky v historii naší republiky, se staly zdrojem pro výběr písniček, které naši zemi posledních sto let provázely a které si v podání orchestru a sólistů Městského divadla ve zcela nový aranžích můžete připomenout v tomto ojedinělém projektu. Účinkuje soubor a orchestr Městského divadla Brno pod taktovkou šéfdirigenta Dana Kalouska. Průvodci večerem budou Eliška Skálová a Vojtěch Blahuta. Písně budou zpívat Lenka Bartolšicová, Lucie Bergerová, Kristýna Daňhelová, Dagmar Křížová, Esther Mertová, Dana Puková, Martina Severová, Monika Světnicová, Petra Šimberová, Magda Vitková, Jan Brožek, Jonáš Florián, Lukáš Janota, Robert Jícha, Marek Kolář, Jiří Mach, Libor Matouš, Radek Novotný, Kristian Pekar, Jiří Ressler, Daniel Rymeš, Marco Salvadori, Aleš Slanina, Petr Štěpán. Foto: archiv MDB

Číst více

ZÁJEZD - PLANETÁRIUM BRNO "3-2-1 START"

ZÁJEZD - PLANETÁRIUM BRNO "3-2-1 START"

K návštěvě brněnského planetária zveme rodiče spolu s dětmi 12. února 2023. Začátek představení je v 10:00 hodin. Cena zájezdu: děti, senioři 170 Kč, ostatní 200 Kč. Křeček Elon je vědec a žije na skládce. Jeho krysí sousedi ho ale neberou moc vážně. Jednoho dne Elona vyruší hlasitá rána. Na plácku u svého domku najde kráter a v něm rozbitého robota. Jak se sem asi dostal? Elon robota opraví a zjistí, že spadl ze své lodi, která krouží kolem Země. Loď ale druhý den odlétá. Není času nazbyt! A tak začíná Elonovo velké dobrodružství. Podaří se mu vrátit robota zpátky na oběžnou dráhu Země dříve, než jeho loď odletí a s ní i všichni robotovi kamarádi? 3-2-1 START! je dobrodružný animovaný 2D film o odvaze a vynalézavosti, jež potřebujete, abyste se dostali do vesmíru a potom zase zpátky.

Číst více

"Kometa je popleta" na Ptačině

"Kometa je popleta" na Ptačině

Divadlo Kejkle přivezlo 1. února příběh o Kometě také dětem z Ptačiny.

Číst více

CVIČENÍ PILÁTES S LUCKOU

CVIČENÍ PILÁTES S LUCKOU

... bylo zahájeno v pondělí 30. 1. Ale určitě se můžete ještě přidat. Tak pokud máte zájem, pište nebo volejte na č.t. 607 518 104.

Číst více