Připravujeme

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ 2021

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ 2021

Situace, která stále přetrvává kolem nás, ovlivňuje naše soukromé i pracovní životy. Už podruhé se dotkla také soutěže pro dětské výtvarníky - Salonku dětských adamovských umělců. Přes veškerá omezení a změny jste do MKS doručili téměř 150 soutěžních prací. Moc nás zájem dětí i podpora rodičů těší. A protože se prozatím stále nejde sejít ve větším počtu, jak tomu při vyhodnocení akce bývá, rozhodli jsme se vyhodnocení rozdělit. První hodnocení, při kterém si vybírali práce pro osobní ceny pořadatelé výstavy, probíhalo v posledním dubnovém týdnu. Do uzávěrky tohoto vydání Zpravodaje si práce pro ocenění vybralo šest pořadatelů. Ostatní dorazí v průběhu týdne, proto zde nenajdete fotografie všech hodnotitelů. V týdnu od 10. května pozveme do MKS autory těchto oceněných prací k převzetí osobních cen pořadatelů akce. V tuto chvíli netušíme, zda půjde setkání uspořádat hromadně, nebo zda pozveme v potřebných intervalech vždy příslušného pořadatele a dětského autora zvolené práce (samozřejmě s rodiči). Fotografie vám alespoň část těch, kteří se na odměnu mohou těšit, napoví. Poté, co dojde k rozvolnění a na výstavu budete moci zavítat, budete o ostatních výhercích rozhodovat vy a oceněna bude dvacítka prací, která se nejvíce bude líbit vám. Těšíme se na setkání v květnu a zveme vás už nyní k návštěvě Salonku dětských adamovských umělců 2021. Termín, od kterého budete moci na výstavu zavítat, zveřejníme zde - na webu MKS i na plakátech. Za pořadatele akce Jitka Králíčková MKS Adamov „Nuda není špatná, pokud podporuje kreativitu a vybičuje vás k tomu, něco vymyslet právě proto, abyste se nenudili”.

Číst více

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A NÁVŠTĚVNÍKY KNIHOVNY

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A NÁVŠTĚVNÍKY KNIHOVNY

Oznamujeme čtenářům a návštěvníkům knihovny, že od pátku 16. dubna t.r. je z důvodu nemoci zajištěn provoz knihovny výpomocí brigádnice. Připomínáme provozní dobu v knihovně: pondělí, čtvrtek od 13:00 do 18:00 hodin středa od 13:00 do 16:00 hodin pátek od 10:00 do 12:00 a dále od 13:00 do 17:00 hodin.

Číst více


4. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

4. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

Před krátkým časem zemřela oblíbená česká herečka Hana Maciuchová. Čtvrtá dvojice soutěžních otázek se bude týkat Krkonošských pohádek, kde Hana Maciuchová ztvárnila roli Anče. Děti 4: V Krkonošských pohádkách se objevila pětice postav. Otázka zní, kdo se kromě Anče v pohádkách představil. Stačí "pohádková" jména. Dosp. 4: Večerníček "Krkonošské pohádky" jsou jediným hraným večerníčkem a těší se i dnes oblibě u dětí i dospělých. Čtvrtá soutěžní otázka zní, kolik dílů bylo natočeno a budeme rádi, když k odpovědi přidáte i název svého oblíbeného dílu.

Číst více

3. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

3. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

Děti 3: V těchto dnech se významného životního jubilea 85 roků dožívá filmová a divadelní legenda - Zdeněk Svěrák. Ten se svým kolegou Jaroslavem Uhlířem připravoval pro děti pořad složený z krásných písniček, ke kterým tato dvojice psala hudbu i texty. Jaký název měl tento pořad? Mimo soutěž - která z písniček pánů Svěráka a Uhlíře je vaše oblíbená? Dosp.3: Jaké bylo původní povolání Zdeňka Svěráka a jak se jmenoval jeho zemřelý bratr? Pište na adresu: [email protected]

Číst více

BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ A JEDNATŘICETI LITERÁRNÍCH A JINÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ A JEDNATŘICETI LITERÁRNÍCH A JINÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

Stále se ještě nemůžete do knihovny MKS Adamov vypravit tak, jak bylo obvyklé. Tzn. přijít do knihovny v některém ze čtyř dnů v týdnu, kdy je knihovna přístupná, vyhledat si knihy, které vás zajímají, nahlédnout do časopisů, využít internet, popřípadě se zapojit do aktivit, které pro vás během roku připravujeme za normální situace. Řadu akcí a aktivit pro vás chystáme především v březnu, kdy se již od roku 2010 zapojujeme do projektu "Březen – měsíc čtenářů" (dříve Březen – měsíc internetu, nebo Březen – měsíc knihy). Jedná se o celostátní projekt, jež má podpořit a propagovat čtení v ČR. Vyhlašovatelem je Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). 1. V současné době nám platná hygienická opatření nedovolují připravit v rámci tohoto projektu žádné setkání, besedu, čtení apod. Proto jsme pro vás připravili 31 zajímavostí (podle počtu dní v měsíci). Každý den najdete na okně knihovny a vývěsní skříňce u MKS jednu z nich, před víkendem hned tři. 2. Pět drobných cen – obaly na knihu a magnetické záložky máme připraveny pro ty čtenáře, kteří se zapojí do čtenářské soutěže, kterou pro vás zveřejníme na webových stránkách MKS Adamov. www.mks-adamov.cz V průběhu měsíce března zde najdete pod odkazem "Soutěž pro naše čtenáře" celkem pět soutěžních otázek na různá témata. Otázky budou zveřejněny vždy dvě, jedna bude určena dětem a druhá dospělým. Vaším úkolem je správnou odpověď zaslat na e-mail [email protected] Drobnou odměnou odměníme v pořadí 3., 13., 23., 33. a poslední doručenou odpověď. Zasílat je můžete průběžně a není podmínkou odpovědět na všechny zveřejněné otázky. Soutěž končí 31. 3. 2021, což je také termín, kdy naposledy můžete odeslat svoje odpovědi.

Číst více

TERMÁLNÍ LÁZNĚ

TERMÁLNÍ LÁZNĚ

Řada z vás vzpomínala na naše předvánoční výlety do termálních lázní v Győru. Ptali jste se, zda po návratu do běžného provozu počítáme s dalšími výlety. A já slibovala, že určitě ano. Dnes se však v poště objevil pozdrav od pracovníků lázní, který mi udělal i neudělal radost. Radost mi udělal tím, že vůbec přišel. Ale v tuto chvíli mi radost neudělal jeho obsah. Z dopisu vybírám:

Číst více

14. února - MEZINÁRODNÍ DEN DAROVÁNÍ KNIH

14. února - MEZINÁRODNÍ DEN DAROVÁNÍ KNIH

14. února proběhne mezinárodní den darování knih. International Book Giving Day probíhá po celém světě a jeho posláním je, jak název napovídá, darovat knihu. Akce je zaměřená zejména na děti a má rozvíjet zájem dětí o knihy. Poprvé se tento den uskutečnil v roce 2012 a od té doby je pravidelně každý rok. Dejte knihu dítěti ve svém okolí, doneste knihu do čekárny či třeba věnujte knihy na dobročinné účely. Knihu můžete darovat do dětských domovů, nemocničních oddělení nebo nízkoprahových zařízení. Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!

Číst více

Biskupský dvůr: NAPOLEON ANEB ALCHYMIE ŠTĚSTÍ

Biskupský dvůr: NAPOLEON ANEB ALCHYMIE ŠTĚSTÍ

Už nyní vás zveme na Biskupský dvůr 2. června t.r., kde uvede Městské divadlo Brno novou historickou fresku. Bližší informace - obsazení, cenu zájezdu atd. přineseme po jejich upřesnění.

Číst více

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT,

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT,

se v letošním roce z důvodu platných omezení neuskuteční.

Číst více

BESEDU S CESTOVATELKOU KATKOU OSTROU

BESEDU S CESTOVATELKOU KATKOU OSTROU

- musíme opět odložit. Hostem setkání bude cestovatelka Kateřina Ostrá, která si plní svoje sny a realizuje kdysi naplánované cesty bez pomoci cestovních kanceláří. Výlety podnika po vlastní ose, na vlastní pěst a navíc za zlomek běžné ceny. Její cestopisy "za Kačku" jsou pak inspirací pro další milovníky cestování. O tom všem vám přijde popovídat... Vstupné: 30 Kč

Číst více

ZDENĚK ŠPÍŠEK vám přijde povídat na téma MEDOVINA - NÁPOJ KRÁLŮ

ZDENĚK ŠPÍŠEK vám přijde povídat na téma MEDOVINA - NÁPOJ KRÁLŮ

Setkání spojené s ochutnávkou připravujeme na 21. ledna 2021 od 17 hodin v MKS Adamov. Medovina je nápoj ze zkvašeného medu a vody. Její výroba byla známá již v těch nejstarších kulturách. Je mnohem starší než pivo či víno. Spoustu zajímavostí o medovině - nápoji králů si pro svoji přednášku připravil Zdeněk Špíšek. Vstupné: 40 Kč Opět prosíme, abyste si konání akce ověřili na webových stránkách MKS Adamov: www:mks-adamov.cz

Číst více

První DOPOLEDNE S POHÁDKOU v roce 2021

První DOPOLEDNE S POHÁDKOU v roce 2021

S OHLEDEM NA PLATNÁ NAŘÍZENÍ SE AKCE NEKONÁ. NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE PO JEHO STANOVENÍ ZVEŘEJNĚN. ... připravujeme pro děti na čtvrtek 28. ledna 2021. Zavítá za nimi Divadlo Kejkle s Petrou Klímovou a pohádkou O kůzlátkách. Začínáme v 8:45 hodin ve Společenském centru na Horce a pokračujeme v 10:30 hodin vsále MKS na Ptačině. Vstupné: 45 Kč

Číst více

TAJEMSTVÍ KOSTELŮ

TAJEMSTVÍ KOSTELŮ

S OHLEDEM NA PLATNÁ NAŘÍZENÍ SE AKCE NEKONÁ. NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE PO JEHO STANOVENÍ ZVEŘEJNĚN. Jakou roli hrály kostely v životě lidí? Jaký význam má kostel v dnešní moderní společnosti? Jaké jsou zákonitosti vnitřního i vnějšího světa kostela? ... O tom všem a ještě dalších zajímavostech nám přijde vyprávět O. Jiří Kaňa - oblíbený a v Adamově dlouhá léta působící farář. Přijďte se zaposlouchat do jeho vyprávění 28. ledna 2021 v 17 hodin do MKS.

Číst více

Dokončíme snad i vyhodnocení soutěže DOVOLENÁ 2020

Dokončíme snad i vyhodnocení soutěže DOVOLENÁ 2020

V MKS na Ptačině - v přísálí na vás čekají také fotografie přihlášené do soutěže "O nejzajímavější snímek z letošní dovolené - DOVOLENÁ 2020". Pří návštěvě lednových akcí můžete svými body pomoci rozhodnout o trojici vítězů, na které čekají věcné odměny.

Číst více

SVÁTEČNÍ ADVENTNÍ ZASTAVENÍ

SVÁTEČNÍ ADVENTNÍ ZASTAVENÍ

S ohledem na platná opatření se plánované vystoupení Františka Jeřábka a jeho kolegů - brněnských trubačů neuskuteční. Přesto pro vás bude 24. prosince t.r. v době od 14:00 do 15:00 hodinou před MKS připraveno betlémské světlo, abyste si je mohli odnést do svých domovů a vystaven adventní věnec.

Číst více

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY 2020

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY 2020

Z důvodu platných nařízení se v letošním roce nemůžeme ke zpívání koled sejít před MKS tak, jak bylo zvykem v letech předešlých. Ale o akci, kterou pořádá Deník, nepřijdete. I letos se můžete do akce zapojit, tentokrát ale z pohodlí svého domova. Stačí, když si ve středu 9. 12. 2020 v 18 hodin zapnete svoje radiopřijímače, naladíte Český rozhlas Brno a za doprovodu kapely Čechomor si můžete tradiční koledy zazpívat. Děkujeme za podporu.

Číst více

ČTYŘI ADVENTNÍ ZASTAVENÍ letos jinak...

ČTYŘI ADVENTNÍ ZASTAVENÍ letos jinak...

Čtyři adventní zastavení se stala nedílnou součástí předvánočního času v Adamově. Letos nám platná nařízení nedovolují se společně setkat. Přesto bude po všechny čtyři adventní neděle prostranství před MKS adventní věnec zdobit a vy sem můžete individuálně zavítat vždy v době mezi 16. a 18. hodinou. Věříme, že alespoň trošku přispějeme k "adventnímu naladění". I. adventní neděle 29. listopadu 2020 II. adventní neděle 6. prosince 2020 III. adventní neděle 13. prosince 2020 IV. adventní neděle 20. prosince 2020 V uvedených temínech a časech si můžete na místě zakoupit kalendář města Adamova na rok 2021.

Číst více

KŘÍŽEM KRÁŽEM ADVENTNÍMI ZASTAVENÍMI...

KŘÍŽEM KRÁŽEM ADVENTNÍMI ZASTAVENÍMI...

Alespoň fotografiemi vám připomeneme atmosféru adventních zastavení v předešlých letech.

Číst více

KNIHOVNA MKS ADAMOV OD 3. PROSINCE OPĚT OTEVŘENA

KNIHOVNA MKS ADAMOV OD 3. PROSINCE OPĚT OTEVŘENA

S platností od 3. prosince t.r. můžete při dodržení platných bezpečnostních pravidel opět navštívit knihovnu MKS Adamov v běžném režimu. Připomínáme provozní dobu: pondělí, čtvrtek od 13:00 do 18:00 hodin, středa od 13:00 do 16:00 hodin a pátek od 10:00 do 12:30 a dále od 13:00 do 17:00 hodin. Kontakt: [email protected], tel. 516 446 817 Naposledy v tomto roce bude knihovna otevřena v pondělí, 21. prosince 2020.

Číst více