VÝLET: LEGIOVLAK V LETOVICÍCH

MKS Adamov - KD III si vás dovoluje pozvat na výlet - prohlídku legiovlaku v Letovicích. Termín: 22. května 2019 Odjezd: ve 13:04 hod. z Adamova III spojem MHD na nádraží, dále vlakem do Letovic Zde v době mezi 14:00 a 15:30 hod. prohlídka legiovlaku, zpět odjezd v 15:58 hodin. V Adamově cca v 17:00 hodin. Cena výletu: jízdné (odvislé od věku popř. druhu slevy, na kterou máte nárok), vstup zdarma Přihlášky na tel. 607 518 104.

Nádraží v Letovicích je jedenáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Letovicích přístupný zdarma od úterý 21. až do neděle 26. května. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.

Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

  • VÝLET: LEGIOVLAK V LETOVICÍCH


Sdílet článek