Koncert: HUDEBNÍ ČTVRTEK

4. května 2017 se v sále MKS na Ptačině uskuteční další Hudební čtvrtek, tentokrát se představí skladatelka a klavíristka Sára Medková se svým programem Frederic Rzewski - De Profundis (Oratorium pro mluvícího pianistu).

Program:
Frederic Rzewski - De Profundis
(Oratorium pro mluvícího pianistu)
text: Oscar Wilde
video: Lukáš Medek

- začátek v 18:00 hodin
- v sále MKS na Ptačině
- vstupné 50 Kč

Několik informací o interpretce:

Sára Medková, roz. Žalčíková
(*5. 12. 1983 v Přerově)

laureátka mezinárodních soutěží

Sára Medková patří k nejtalentovanějším klavíristům nastupující generace. Po absolutoriu konzervatoře v oboru klavír ve třídě J. Zedekové vystudovala kompozici na JAMU v Brně pod vedením I. Medka a klavír na HAMU v Praze u P. Toperczera a I. Kahánka. Na Hochschule Carl Maria von Weber v Drážďanech absolvovala roční stáž u A. Zenzipéra. Své vzdělání si rozšířila na masterclassech (A. Gavrilov, E. Virsaladze, J. Pollack, I. Rosar, D. Vandewalle, A. Kouyoumdjian, I. Klánský aj.)

Je laureátkou mezinárodních soutěží jako jsou např. Yamaha Competition, Concorso Argento v Itálii, International Piano Competition Salerno, Mezinárodní klavírní soutěž J. Suka aj. V letech 2009 a 2012 obdržela prestižní stipendia Českého hudebního fondu a grant ministerstva kultury. V roce 2011 jí byla udělena cena OSA pro nejhranějšího mladého skladatele vážné hudby a téhož roku byla oslovena k napsání povinné skladby pro Rubinsteinovu klavírní soutěž. Jako vyhledávaná interpretka soudobé hudby je často zvána k uvádění světových premiér, kterých má na kontě více než sto.

Vystoupila na koncertních pódiích 21 zemí Evropy, Asie a USA na festivalech Moravský podzim, Expozice nové hudby, Pianodrom, Forfest, New Music Week, Opera Schrattenbach, PostmutArt, Dny soudobé hudby, Smetanovské dny, Hudební současnost, Setkávání nové hudby plus, Ad libitum, AudioArt, Schemnitiensis, Art´s Birthday aj. V řadě evropských zemí a USA a Číně zazněly i její kompozice. Pravidelně vystupuje jako sólistka s českými i zahraničními orchestry (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů, Brno Contemporary Orchestra, Moscow Contemporary Ensemble, UNT Orchestra, Písecký komorní orchestr, aj.) a nahrává pro Český rozhlas. Spolupracovala s dirigenty (A. Vinogradov, M. Tworek, C. Couturiaux, F. Panisello, P. Hanus, L. Svárovský, P. Vronský, J. Klecker, P. Šnajdr, A. Kománek, L. Pohůnek aj.)

Je členkou Ensemble Marijan a souboru ISHA trio, se kterým natočila CD Ancient Stories a Love Stories. Pravidelně pořádá improvizační a benefiční koncerty pro postižené děti.

V sezoně 2016/17 čekají Sáru Medkovou koncerty na festivalech v Polsku, Holandsku, Itálii, Kalifornii a České republice, spolupráce s Brno Contemporary Orcestra, natáčení profilového CD s díly J. S. Bacha, V. Zouhara, I. Medka a F. Rzewského, a mnoho dalšího.

  • Koncert: HUDEBNÍ ČTVRTEK
  • Koncert: HUDEBNÍ ČTVRTEK