CESTOVATELKA KATEŘINA OSTRÁ S PŘEDNÁŠKOU O GRÓNSKU V ADAMOVĚ okr. Blansko

29/08/2024 od 17:00 hodin v sále MKS Adamov - Opletalova 22 KATEŘINA OSTRÁ - GRÓNSKO Vstupné 120 Kč

Matka, čtyřicítka, co neumí anglicky kváknout, krom naší krásné češtiny ovládá jen mrtvou latinu a němčinu, a přitom cestuje "kade tade". Taky za kačku, tedy s minimálními náklady, ale s maximálními vjemy a zážitky! Jo, a s číší vína po okraj plnou a partou svých "FB spolucestujících", kteří jsou pro ni hybným motorem, důvodem každého dalšího kroku, motivací k úsměvu napříč všem cestovatelským i životním jobovkám a rodinou. Autorka knihy ZA KAČKU (Nakladatelství Albatros) a nyní druhé - CESTUJI za KAČKU 2, vydanou ve vlastní režii. Nejčtenější autor cestopisů na webu www.cestujlevne.com. Své cestopisy a postřehy cest publikuje na vlastním webu www.cestujizakacku.cz

Pro povídání v Adamově zvolila Grónsko, největší a pro návštěvu možná jeden z nejméně atraktivních ostrovů světa. Nebo spíše jeden z ostrovů (a vlastně i míst na planetě), který málo koho napadne jako cestovatelský cíl. Jenže v dětské hlavě plné představivosti, v šedém socialistickém světě, kde největší exotika je cesta starou škodovkou na Moravu k babičce, v kombinaci s prstem na svítícím globusu, povytaženým obočím nedočkavostí, kam se ukazováček na točící se planetě zastaví – Grónsko – proč ne?!

Grónsko – to je neskutečně krásná, bolavá a jedinečná divočina a arktická pustina v jednom. Země unikátní svojí tvrdostí, zdánlivou nehostiností, nevyzpytatelností i nebezpečím, které však na misce vah nikdy nevyváží to, jakým údivem a krásou se vám zde tisíckrát za den zorničky rozšíří, jak moc se vaše emocemi rozbouřená duše zklidní a jaký detox s vámi tento ostrov svou nedostupností udělá. Grónsko je jedna z posledních panenských divočin naší planety a vůbec nejobtížněji obyvatelná země na světě s nejdrsnějším a nejproměnlivějším klimatem na zeměkouli.

  • CESTOVATELKA KATEŘINA OSTRÁ S PŘEDNÁŠKOU O GRÓNSKU V ADAMOVĚ  okr. Blansko