BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ A JEDNATŘICETI LITERÁRNÍCH A JINÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

Stále se ještě nemůžete do knihovny MKS Adamov vypravit tak, jak bylo obvyklé. Tzn. přijít do knihovny v některém ze čtyř dnů v týdnu, kdy je knihovna přístupná, vyhledat si knihy, které vás zajímají, nahlédnout do časopisů, využít internet, popřípadě se zapojit do aktivit, které pro vás během roku připravujeme za normální situace. Řadu akcí a aktivit pro vás chystáme především v březnu, kdy se již od roku 2010 zapojujeme do projektu "Březen – měsíc čtenářů" (dříve Březen – měsíc internetu, nebo Březen – měsíc knihy). Jedná se o celostátní projekt, jež má podpořit a propagovat čtení v ČR. Vyhlašovatelem je Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). 1. V současné době nám platná hygienická opatření nedovolují připravit v rámci tohoto projektu žádné setkání, besedu, čtení apod. Proto jsme pro vás připravili 31 zajímavostí (podle počtu dní v měsíci). Každý den najdete na okně knihovny a vývěsní skříňce u MKS jednu z nich, před víkendem hned tři. 2. Pět drobných cen – obaly na knihu a magnetické záložky máme připraveny pro ty čtenáře, kteří se zapojí do čtenářské soutěže, kterou pro vás zveřejníme na webových stránkách MKS Adamov. www.mks-adamov.cz V průběhu měsíce března zde najdete pod odkazem "Soutěž pro naše čtenáře" celkem pět soutěžních otázek na různá témata. Otázky budou zveřejněny vždy dvě, jedna bude určena dětem a druhá dospělým. Vaším úkolem je správnou odpověď zaslat na e-mail [email protected]. Drobnou odměnou odměníme v pořadí 3., 13., 23., 33. a poslední doručenou odpověď. Zasílat je můžete průběžně a není podmínkou odpovědět na všechny zveřejněné otázky. Soutěž končí 31. 3. 2021, což je také termín, kdy naposledy můžete odeslat svoje odpovědi.

• BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ A JEDNATŘICETI LITERÁRNÍCH A JINÝCH ZAJÍMAVOSTÍ