ĆERVNOVÁ VÝSTAVA BUDE PATŘIT ZUŠ ADAMOV

20.-27. června 2025 Společenské centrum MKS Adamov na Komenského 6 /na Horce/ ZUŠ spolu s MKS - HVK Adamov vás zve na závěrečnou výstavu dětí, které navštěvují výtvarný obor Základní umělecké školy v Adamově. Uvidíte práce 80 dětí, které vytvořily v průběhu letošního školního roku. Otevřeno: pondělí - pátek v době od 10:00 do 12:30 hodin a dále od 14:00 do 17:00 hodin. V neděli 22. 6. 2025 v době od 14:00 do 16:30 hodin.

Vysíláme do našeho domova Adamova, že svět je fascinující místo k životu! Jeho nepřeberné formy, barvy a struktury nás nenechávají klidnými a podněcují touhu objevovat. Máme oči otevřené, nehledáme, ale nacházíme!

Soustředěně jsme pozorovali živly, jejich proměny a snažili se v obrazech expresivně zachytit jejich sílu. V září jsme viděli na vlastní oči, co dokáže řeka, když hodně prší a přivalí se povodeň. Viděli jsme její ničivou sílu, ale i tu tvořivou, co se ukázala po odlivu. Klidná životodárná síla, kterou jsme studovali v říši rostlin, zvířat i v lidském umu zručných řemeslníků a stavitelů mostů.

Samotná země pod našima rukama měnila tvar, to když jsme hnětli hlínu. Modelovali jsme kameny, rostliny, zvířata i lidi v životní velikosti! Vlastníma rukama tvarovali misku, hrnek a talíř. Vyzkoušeli si práci na hrnčířském kruhu, zdobili, sušili, pálili a glazovali tyto nádoby a sochy.

Pozorovali jsme, jak se v průběhu roku mění strom, jeho sytě barevný háv podzimu v nahotu zimy i nový počátek jara. Poslouchali jsme zurčení vody, praskání suché hlíny, šustění listí, mačkání a trhání papíru, zpěv ptáků, šum hejna i zvuky hudebních nástrojů a díla hudebních skladatelů. Míchali jsme barvy pestré i odstíny monochromní, abychom namalovali lidské tváře a postavy. Kreslili jsme a malovali, abychom to vše poctivě zachytili a do našich duší vepsali a vám přinesli zprávu, že celá příroda, svět, její bohatství je kolem nás i v nás samotných.

  • ĆERVNOVÁ VÝSTAVA BUDE PATŘIT ZUŠ ADAMOV