Archiv pořádaných akcí

PRETTY WOMAN - NÁHRADNÍ TERMÍN ZA LISTOPAD 2020

PRETTY WOMAN - NÁHRADNÍ TERMÍN ZA LISTOPAD 2020

V září t.r. se snad dočkáme romantického muzikálu Pretty Woman, na který jsme s měli vypravit již v loňském roce. Pozveme vás na něj 24. září t.r. na hudební scénu Městského divadla Brno. Začátek představení je v 19:00 hodin, cena zájezdu 840 pro dospělé a 585 Kč pro děti, studenty a seniory. Přihlášky jen do 10. června t.r. Pohledná, milá a chytrá dívka z velmi chudých poměrů se setká s bohatým, okouzlujícím, ale trošku snobským mužem. Ačkoli je dělí propastné společenské rozdíly, zamilují se do sebe a jeden druhého změní. Tentokrát se nejedná o pohádku o Popelce, ale jde o příběh, který je stejně oblíbený a všeobecně známý. Stačí snad jen dodat, že hlavní postavy této romantické love story se jmenují Vivian a Edward, ona je prostitutka a on businessman, a už se každému vybaví film z roku 1990, ve kterém zazářili Julia Roberts a Richard Gere. Americká filmová komedie režiséra Garryho Marshalla je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších snímků devadesátých let, byť vznikla na jejich začátku. S rozpočtem 14 miliónů dolarů a výdělkem 463 miliónů patří i mezi kasovní trháky a Julii Roberts přinesla nejen Zlatý glóbus, ale nastartovala i její hvězdnou kariéru.

Číst více

BRNĚNSKÉ PODZEMÍ S ALEŠEM SVOBODOU

BRNĚNSKÉ PODZEMÍ S ALEŠEM SVOBODOU

Znalec brněnského podzemí - Ing. Aleš Svoboda do Adamova zavítá, aby dokončil svoje povídání o podzemí pod Zelným trhem. Besedu připravujeme na 23. září 2021 od 17:30 hodin do salonku MKS na Ptačině. Vstupné: 40 Kč

Číst více

Oznámení o uzavření knihovny

Oznámení o uzavření knihovny

Oznamujeme čtenářům a návštěvníkům knihovny MKS Adamov, že knihovna bude z důvodu nemoci od pondělí, 20. září 2021 do odvolání uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Číst více

"LETEM MUZIKÁLOVÝM SVĚTEM"

"LETEM MUZIKÁLOVÝM SVĚTEM"

19. září 2021 v 16:30 hodin v sále MKS na Ptačině Vstupné: 120 Kč, děti a senioři 100 Kč Hudební představení agentury Bubble Music připravilo lahůdku složenou výhradně z muzikálových melodií. Spojujícím tématem tohoto hudebního představení ve vlastní scéně a v krásných kostýmech je cestování. Díky slavným muzikálovým melodiím se tak přeneseme například do Londýna, Paříže, Maďarska, New Yorku ale i mezi indiány. Na své si tak přijdou nejen milovníci hudby, ale i cestovatelé. Scénky a hudební čísla ze slavných muzikálů jako je například My fair lady, Bídníci, West Side Story či Divotvorný hrnec jsou okořeněny nápaditými choreografiemi. Hrají a zpívají: Michaela Dvořáková, Ivo Melkus, Jindřich Suk, Petra Zindler a Jan Vaculík jako host. Klavírní doprovod zajišťuje divadlení korepetitorka: Lucie Kaucká. Scénář a režie: Ivo Melkus Délka představení: 75 minut.

Číst více

ZAŽÍT MĚSTO JINAK

Také v našem městě se můžete aktivně zapojit do akce "Zažít město jinak". Hlavní organizátorka, Denisa Bakešová, pro první ročník zvolila jako místo konání Kolonku, prostranství u garáží na Fibichově ulici, kde pro vás bude 18. září v době od 13:30 do 18 hodin připraven program (viz leták), ale budet mít možnost se setkat a popovídat si se svými "sousedy" u kávy. Do akce se zapojilataké adamovská ZUŠ, která také nabízí zajímavý program.

Číst více

Letem muzikálovým světem...

Letem muzikálovým světem...

Počtvrté zavítali do Adamova herci z Olomouce, tentokrát s písněmi ze známých muzikálů. Zpěv byl proložen povídáním a scénkami. Prvenství tato parta vede v počtu převleků během vystoupení. :-)

Číst více

Zažít město jinak...

Zažít město jinak...

MKS se stalo spolupořadatelem moc milé a zajímavé akce...

Číst více

ZMĚNA TERMÍNU - BESEDA NAD KNIHOU J. VYKOUPILOVÉ "BABSKÉ RADY"

ZMĚNA TERMÍNU - BESEDA NAD KNIHOU J. VYKOUPILOVÉ "BABSKÉ RADY"

OBDRŽELI JSME ZPRÁVU, ŽE Z PRACOVNÍCH DŮVODŮ MUSÍ PRACOVNÍCI ČRO BRNO ZMĚNIT TERMÍN SETKÁNÍ V ADAMOVĚ. O NÁHRADNÍM TERMÍNU BUDEME BRZY INFORMOVAT. Zveme vás na setkání s moderátorkou ČRo Brno a současně autorkou knihy "Babské rady", paní Jaroslavou Vykoupilovou. Beseda se koná 16. 9. 2021 od 18 hodin v salonku MKS Adamov na Ptačině a je spojená s autogramiádou. Kniha Babské rady - to je soupis cenných pokladů v podobě postupů, receptů a neotřelých nápadů, jak si poradit v situacích, které přináší každodenní život. Rady často předávané z generace na generaci, jednoduché, někdy překvapující a jindy i úsměvné. Vstupné 40 Kč

Číst více


Besedy se senátorkou J. Vítkovou a D. Hamalovou

Besedy se senátorkou J. Vítkovou a D. Hamalovou

Zajímavosti a památky našeho regionu byly tématem povídání J. Vítkové a D. Hamalové, jejichž přítomnosti v Adamově jsme využili pro uspořádání besed, které připomenuly probíhající Dny evropského dědictví.

Číst více

Výstava: MILOŠ SLÁMA - LINORYTY

Výstava: MILOŠ SLÁMA - LINORYTY

Zveme vás na výstavu linorytů Miloše Slámy, která se koná od 12. do 21. září t.r. ve výstavní síni MKS Adamov na Komenského 6 (Horka). Vernisáž výstavy: 12. září 2021 v 15 hodin Výstavu můžete navštívit v pracovních dnech v době od 14:00 do 17:00 a v neděli od 14:30 do 17:00 hodin.

Číst více

Z vernisáže výstavy Miloše Slámy

Z vernisáže výstavy Miloše Slámy

Příjemné odpoledne prožili účastníci vernisáž výstavy prací Miloše Slámy 12. září 2021.

Číst více

Film MATKY - V MKS

Film MATKY - V MKS

V sobotu 11. září vás zveme do sálu MKS Adamov (na Ptačině), kde je pro vás od 19:30 hodin připraveno promítání filmu Matky. Večer si můžete zpříjemnit občerstvením z restaurace Větrník. Filmovou produkci zajišťuje Biograf Láska. Vstupné 100 Kč.

Číst více

Kinokavárna s filmem Matky

Kinokavárna s filmem Matky

Promítání filmu Matky nám nevyšlo v rámci letního kina, proto jsme film divákům nabídli v rámci improvizované kinokavárny.

Číst více

ZDEŇKA MAZÚROVÁ: BEZLEPKOVÉ PEČENÍ PRO KAŽDÉHO

ZDEŇKA MAZÚROVÁ: BEZLEPKOVÉ PEČENÍ PRO KAŽDÉHO

MKS Adamov vás zve na setkání se Zdeňkou Mazúrovou, autorkou knih o bezlepkovém pečení, v rámci kterého je pro vás připraveno: - přestavení knih, - ukázka vhodných surovin pro bezlepkové pečení, - ochutnávka, - řada rad, tipů a nápadů. Akce se koná 9. září 2021. Vstupné 50 Kč. Zájemci se však musí na besedu předem přihlásit, a to na telefonu 607 518 104 nebo e-mailu [email protected]

Číst více

Bezlepkové pečení se Zdeňkou Mazurovou

Bezlepkové pečení se Zdeňkou Mazurovou

Příjemný podvečer jsme mohli prožít se Zdenkou Mazurovou, která je autorkou knih o bezlepkovém pečení. Kromě spousty rad, tipů a receptů nám paní Zdeňka připravila výbornou ochutnávku bezlepkových dobrot.

Číst více

POSLEDNÍ POHÁDKA POD STRÁNÍ: O KŮZLÁTKÁCH

POSLEDNÍ POHÁDKA POD STRÁNÍ: O KŮZLÁTKÁCH

Protože se podle ohlasu Pohádky pod strání líbí, připravili jsme pro děti letos poslední pohádku v den zahájení nového školního roku... Ve středu 1. září t.r. se můžete společně těšit na pohádku O kůzlátkách v podání Petry Klímové z divadla Kejkle. Začátek akce je v 17:00 hodin na hřišti u školy Ronovská, vstupné dobrovolné. Jedná se o upravenou klasickou pohádku o nezbedných kůzlátkách, starostlivé mamince a hloupém vlkovi, kterému k získání "večeře" nepomůže ani převlek za strýčka, piráta ani paní uklízečku.

Číst více

Poslední letošní Pohádka pod strání...

Poslední letošní Pohádka pod strání...

Šok zažila herečka Petra Klímová když přijela do Adamova s pohádkou pro děti, a to právě ve chvíli, kdy na pohádku zval městský rozhlas. Uvědomila si, že slíbila hrát "kůzlátka" a přivezla "šípkovku". Ale všichni, kdo na představení dorazili, omluvu přijali a mohli se bavit u pohádky O šípkové Růžence.

Číst více

POZOR - U ZÁJEZDU DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ

POZOR - U ZÁJEZDU DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ

Změna je život... A tak dochází ke změně i u cíle plánovaného prázdninového zájezdu. Ve čtvrtek, 26. srpna t.r., se nevypravíme na Vyškovsko, jak bylo původně v plánu, ale cílem výletu bude Modrá a Staré Město na Zlínsku. Zde navštívíme: - Kovozoo, kde najdete zvířata vyrobená ze starého, nepotřebného železa. - Obec Modrou, která nabízí bohatou škálu zajímavostí. My zavítáme do Archeoskanzenu a vodního světa Živá voda (skrze prosklený tunel nahlédnete do vodního světa tak, jak jen neznáte) s naučnou zahradou. - Rozhlednu Salaš. - Nezapomínáme ani na prostor k poobědvání(restaurace u Kovozoo), ani na čas na kávičku a případně návštěvu něčeho dalšího zajímavého, co v plánu nemáme - v Modré. Může to být bludiště, sušárna, obchůdek, kavárna ad. Víc informací pro vás máme až do 12. 8. na telefonu 607 518 104, což je termín, do kterého se musíte na zájezd přihlásit.

Číst více

Prázdninový výlet

Prázdninový výlet

Letošní prázdninový výlet nás zavedl do Starého Města a Modré. Čekalo nás kovozoo a skanzen.

Číst více

POZVÁNÍ NA PRÁZDNINOVOU NÁVŠTĚVU MĚSTSKÉHO DIVADLA BRNO "PRVNÍ RANDE"

POZVÁNÍ NA PRÁZDNINOVOU NÁVŠTĚVU MĚSTSKÉHO DIVADLA BRNO "PRVNÍ RANDE"

Po dlouhotrvající přestávce v návštěvách brněnských divadel vás do divadla rádi pozveme i o prázdninách. Poprvé to bude na muzikálovou komedii o krizi mezilidských vztahů 24. srpna 2021. Začátek představení je v 19 hodin. Cena zájezdu: 450 Kč pro děti, studenty a seniory, 640 Kč pro dosp. Co všechno se může stát na prvním rande naslepo? O čem mluvit? O práci, o bývalých partnerech, o vlastních obavách, zklamáních? Není to k zbláznění: přemýšlet o tom, zda je pro vás ten druhý dost dobrý a jestli vy jste dost dobří pro toho druhého – a u toho se snažit uvolněně bavit? A hlavně – kdo má nakonec zaplatit účet?

Číst více

Městské divadlo Brno - První rande

Městské divadlo Brno - První rande

Novou divadelní sezonu jsme zahájili návštěvou Městského divadla Brno 24. 8. 2021 - představení muzikálu První rande. A o tom, že jsme si vybrali dobře, svědčí spokojenost všech, kdo se do divadla vypravili. Krásné bylo také překvapení na závěr, kdy proběhl křest nového CD z tohoto muzikálu. Fotografie z představení a křtu: Nicol Wetterová

Číst více

BIOGRAF LÁSKA - film  MATKY se v neděli 22. 8. 2021 NEKONÁ

BIOGRAF LÁSKA - film MATKY se v neděli 22. 8. 2021 NEKONÁ

Obdrželi jsme zprávu o onemocnění člena týmu Biografu Láska. Z tohoto důvodu se plánované filmové představění nemůže konat. Budeme se snažit vám film nabídnout v náhradním termínu, který najdete na našich webových stránkách.

Číst více

KALENDÁŘE na rok 2022 - Adamov Horka

KALENDÁŘE na rok 2022 - Adamov Horka

Kalendáře pro rok 2022 si můžete zakoupit také v MKS Adamov. Cena kalendáře je 80:30 Kč. Kontakt: 607 518 104.

Číst více

BIOGRAF LÁSKA 2021 POTŘETÍ: BÁBOVKY

BIOGRAF LÁSKA 2021 POTŘETÍ: BÁBOVKY

Potřetí vás do letního kina pozveme na komedii Rudolfa Havlíka (předloha kniha Radky Třeštíkové) "Bábovky" v neděli 1. srpna 2021. Promítáme na hřišti u ZŠ Ronovská od 21:15 hodin. Vstupné 100 Kč. Těší se na vás MKS Adamov a Biograf Láska

Číst více

Třetí prázdninové promítání...

Třetí prázdninové promítání...

Na třetím letním kině se nám odrazilo počasí. Celé odpoledne pršelo a také večer se počasí moc neumoudřilo. Ale předpověď slibovala večer bez deště, tak jsme promítali tak, jak bylo avizováno. Film Bábovky s Biografem Láska...

Číst více

Ze zahájení výstavy "Obrázky pro radost Marty Zvěřinové"

Ze zahájení výstavy "Obrázky pro radost Marty Zvěřinové"

Výstava byla vzpomínkou na adamovskou výtvarnici Martu Zvěřinovou a byla realizována díky podpoře dcery Ley.

Číst více

POHÁDKY POD STRÁNÍ: DVĚ BAREVNÉ POHÁDKY

POHÁDKY POD STRÁNÍ: DVĚ BAREVNÉ POHÁDKY

Dvě barevné pohádky v podání Michaely Danielové a Zdeňka Ševčíka pro děti připravujeme opět na hřiště na Ptačině (u ZŠ Ronovská). Ve čtvrtek 22. července 2021 se od 17:00 hodin můžete těšit na výpravné pohádky O kohoutkovi a slepičce a O veliké řepě. Deky opět s sebou. Vstupné dobrovolné.

Číst více

Z Pohádek pod strání

Z Pohádek pod strání

Podruhé jsme děti pozvali na Pohádku pod strání, tentokrát v podání Zdeňka Ševčíka a Míši Danielové. Děti si Dvě barevné pohádky užily a těšit se mohou i na třetí pohádku, ale tu až v září.

Číst více

Jana a Zuzana Nováčkovy - představení druhé knihy

Jana a Zuzana Nováčkovy - představení druhé knihy

Jak jste již byli informováni, vydala maminka Jana se svojí dcerou Zuzanou v pořadí druhou knihu o zajímavostech z přírody v našem kraji. Kniha má název Přírodním rájem, adamovským krajem. O tom, jak kniha vznikala, jsme si s autorkami povídali při připravené besedě.

Číst více

BESEDA KE KNIZE "PŘÍRODNÍM RÁJEM, ADAMOVSKÝM KRAJEM"

BESEDA KE KNIZE "PŘÍRODNÍM RÁJEM, ADAMOVSKÝM KRAJEM"

Druhou knihu Jany a Zuzany Nováčkových nazvanou "Přírodním rájem, adamovským krajem" vám její autorky představí při setkání 20. července 2021 v 17:30 hodin v MKS Adamov, na Ptačině. Povídání bude doplněno promítáním. Vstupné dobrovolné.

Číst více

KŘEST ALBA SÁRY NOVÉ "STROJ ČASU"

KŘEST ALBA SÁRY NOVÉ "STROJ ČASU"

Srdečně zveme vás všechny, kdo znáte, nebo poznat chcete písničkářku Sáru Novou... Pod záštitou starosty města Adamova, Romana Piláta, jsme pro vás připravili křest jejího CD "Stroj času". Uskuteční se ve čtvrtek, 15. července 2021 v 17:30 hodin v sále MKS Adamov, na Ptačině. Hosty akce jsou: Ríša Dobiášek (kytara), Josef Vališ (kytara), Josef Vališ st. (saxofon) Těšíme se na setkání.

Číst více

Křest alba Sáry Nové "Stroj času"

Křest alba Sáry Nové "Stroj času"

Čtvrteční podvečer patřil v MKS křtu CD Stroj času Sáry Nové. Ta si na něj přizvala tři svoje přátele, Ríšu Dobiáška a Josefa Vališe staršího a mladšího. Hlavní aktérkou však byla Sára, jak řekl patron křtu, starosta města Roman Pilát, milá skromná a pracovitá písničkářka...

Číst více

Ještě jednou křest CD

Ještě jednou křest CD

Věřím, že na vlastnictví této fotky budeme jednou hodně pyšní. Ríša Dobiášek, super kluk, navic machr na kytaru. Určitě o něm jednou uslyšíme. (A pravnuk Jarušky Slavíkové...)

Číst více

BIOGRAF LÁSKA 2021 PODRUHÉ: ŠARLATÁN

BIOGRAF LÁSKA 2021 PODRUHÉ: ŠARLATÁN

V pátek, 9. července 2021 vás pozveme podruhé do našeho letního kina. Připraveno pro vás je promítání filmu Šarlatán na hřišti u školy Ronovská od 21:15 hodin. Vstupné: 80 Kč Režie: Agnieszka Holland Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí.

Číst více

Biograf Láska 2021 podruhé...

Biograf Láska 2021 podruhé...

Druhé promítání si užili všichni, kdo obdivují herecké umění Ivana Trojana. O tom nás přesvědčil ve filmu Šarlatán.

Číst více

KONCERT: KRÁSNÉ JE ŽÍT

KONCERT: KRÁSNÉ JE ŽÍT

První prázdninový den vás zveme na koncert manželů Danielových nazvaný Krásné je žít. Připravena je pro vás řada hitů, např. Dlouhá bílá noc, Motýl, Sentimentální... Začátek akce je 1. července 2021 v 18:30 hodin na prostranství u kostela. Vstupné dobrovolné.

Číst více

D N E S   Z M Ě N A:   PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE - BIOGRAF LÁSKA POPRVÉ

D N E S Z M Ě N A: PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE - BIOGRAF LÁSKA POPRVÉ

POZOR ZMĚNA:Z DŮVODU PŘEDPOVĚDI ŠPATNÉHO POČASÍ BUDEME POHÁDKU PROMÍTAT V SÁLE MKS OD 21:00 HODIN. TĚŠÍME SENA VÁS. Zveme vás na první promítání Biografu láska, které jsme pro vás na letošní léto připravili. Uskuteční se 30. 6. 2021, v poslední den školního roku. Proto jsme i film zvolili takový, který by se mohl líbit dětem i dospělým. Vstupné: děti do 15 roků zdarma, ostatní 80 Kč.

Číst více

Biograf Láska poprvé...

Biograf Láska poprvé...

Poslední den školního roku byl tou nejlepší příležitostí pro uspořádání promítání pro děti. Nefandilo nám však počasí. A tak jsme promítání museli přestěhovat do sálu MKS. Snad už všechna další promítání vyjdou a potkáme se na hřišti u školy Ronovská. Příště - 9. července v 21:15 hodin při Šarlatánovi.

Číst více

KONCERT LUCIE BÍLÉ A PETRA MALÁSKA

KONCERT LUCIE BÍLÉ A PETRA MALÁSKA

V loňském roce zrušený koncertLucie Bílé a Petra Maláska se uskuteční v náhradním termínu 29. června 2021 od 19:30 hodin na Špilberku v Brně. Zájezd pořádá MKS Adamov. Bližší informace na tel. 607 518 104

Číst více

Zájezd na recitál Lucie Bílé a Petra Maláska

Zájezd na recitál Lucie Bílé a Petra Maláska

Krásné téměř dvě hodiny vyplněné hity Lucie Bílé jsme prožili na Špilberku v Brně při recitálu Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska.

Číst více

KDYŽ PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA - ZRUŠENO PRO ONEMOCNĚNÍ

KDYŽ PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA - ZRUŠENO PRO ONEMOCNĚNÍ

S POLITOVÁNÍM VÁM MUSÍME OZNÁMIT, ŽE DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ TERMÍNU KONÁNÍ UVEDENÉ AKCE Z DŮVODU NÁHLÉHO ONEMOCNĚNÍ ALEŠE CIBULKY. PŘEJEME ALEŠOVI BRZKÉ UZDRAVENÍ A VÁM DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ NUTNÉ ZMĚNY. NÁHRADNÍ TERMÍN KONÁNÍ ZVEŘEJNÍME CO NEJDŘÍVE. S téměř ročním zpožděním si vás dovoluje MKS Adamov pozvat na setkání s hlavními účinkujícími v pohádce Princové jsou na draka - Ivanou Andrlovou a Janem Čenským, kteří budou hosty Aleše Cibulky. Akce se koná v sále MKS Adamov (na Ptačině) 22. června 2021 od 17:30 hodin. Vstupné 200 Kč. V pondělí, 21. června t.r. najdete zde, na webových stránkách MKS, aktuálně platná opatření související s onemocněním Covid 19. Rezervace vstupenek na č.t. 607 518 104 nebo na e-mailu [email protected]

Číst více

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY MKS ADAMOV

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY MKS ADAMOV

Oznamujeme čtenářům a návštěvníkům knihovny MKS Adamov, že knihovna bude ve dnech 16.-18. června 2021 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřena.

Číst více


Beseda s cestovatelkou Katkou Ostrou

Beseda s cestovatelkou Katkou Ostrou

Beseda s cestovatelkou Katkou měla skvělý dopad na všechny přítomné v podobě vyburcování všech ke snaze něco obdobného zažít.

Číst více

ČERVNOVÁ VÝSTAVA STANISLAVA HAVLÍKA

ČERVNOVÁ VÝSTAVA STANISLAVA HAVLÍKA

Městské kulturní středisko Adamov, Historicko-vlastivědný kroužek vás zve na výstavu prací Stanislava Havlíka nazvanou "Nejnovější malování do čtverce", která se koná ve dnech 13. - 22. června 2021 ve Společenské centru MKS na Komenského ul. 6 (Horka). Vernisáž výstavy se koná v neděli, 13. června 2021 v 15:00 hodin. Otevřeno pondělí - pátek od 14:00 do 17:00 hodin, neděle od 14:30 do 17:00 hodin. Otevření v jinou dobu lze domluvit na tel.: 607 518 104 Výstava proběhne za dodržení všech právě platných opatření proti šíření Covid 19.

Číst více

Z vernisáže výstavy pací S. Havlíka

Z vernisáže výstavy pací S. Havlíka

V neděli, 13. června t.r. byla ve Společenském centru MKS Adamov zahájena výstava prací Stanislava Havlíka.

Číst více

Ze setkání se senátorkou Ing. Jaromírou Vítkovou v kanceláři Senátu ČR...

Ze setkání se senátorkou Ing. Jaromírou Vítkovou v kanceláři Senátu ČR...

Jak jsme se již zmínili, motto letošního ročníku Salonku nám pro naše účely zapůjčila Miroslava Časarová z Prahy. Když jsme jí vysvětlovali, k jakému účelu je chceme použít, byla ráda, že akci může podpořit a slíbila, že do soutěže pošle i práci dcery Marušky. A právě tento obrázek se zalíbil paní senátorce. Napadlo nás proto využít toho, že Maruška bydlí v Praze, kde se paní senátorka pracovně zdržuje několik dní v týdnu. Na středu, 9. června t.r. jsme si domluvily setkání v kanceláři paní Vítkové. Zúčastnila se ho také asistentka Barbora Palánová a prožily jsme všechny moc krásné odpoledne. Povídaly jsme si o Marušce, která po své mamince zdělila lásku k hudbě. Hraje na klavír, navštěvuje balet a navíc i ráda maluje. Paní Časarová zjistila, že se s paní senátorkou vlastně již jednou "setkala", obě se zúčastnily setkání s papežem Františkem v Římě. Akce se opravdu moc vydařila a věříme, že se s operní pěvkyní Miroslavou Časarovou i Maruškou setkáme, třeba při koncertu, který bychom v Adamově rády zrealizovaly.

Číst více

COVID 19 - CO BYLO, JE A PRAVDĚPODOBNĚ BUDE...

COVID 19 - CO BYLO, JE A PRAVDĚPODOBNĚ BUDE...

Covid 19 je dnes tématem nejen osobních rozhovorů, ale i řady reportáží, zpráv a informací ve sdělovacích prostředcích. A bude tématem i přednášky Prof. MUDr. Hany Matějovské - Kubešové dne 7. června 2021 v 18 hodin v salonku MKS na Ptačině. Vstupné 40 Kč.

Číst více

INFORMACE K PROTICOVIDOVÝM OPATŘENÍM V SOUVISLOSTI S ÚČASTÍ NA AKCI

INFORMACE K PROTICOVIDOVÝM OPATŘENÍM V SOUVISLOSTI S ÚČASTÍ NA AKCI

Účast na dnešní přednášce si žádá: - mít s sebou potvrzení o prodělaném očkování (lze i po prvním + 21 dnů), - mít s sebou potvrzení o provedení antigenního testu ne staršího 3dnů, nebo PCR testu,jehož platnost je týden, - potvrzení o prodělání nemoci Covid 19 ne více než před 180 dny. Těšíme se na vás... Samozřejmostí je respirátor.

Číst více

Přednáška MUDr.Hany Matějovské - Kubešové

Přednáška MUDr.Hany Matějovské - Kubešové

Covid 19 - nevítaný společník našich současných životů byl i tématem přednášky MUDr. Hany Matějovské - Kubešové.

Číst více

CHYBÍ VÁM DIVADLO - ZDE JE PO DLOUHÉ DOBĚ PRVNÍ POZVÁNÍ...

CHYBÍ VÁM DIVADLO - ZDE JE PO DLOUHÉ DOBĚ PRVNÍ POZVÁNÍ...

Napoleon aneb alchymie štěstí je první novinkou, kterou si pro svoje diváky připravilo Městské divadlo Brno. Na "fabulující historickou fresku, která vychází z Napoleonovy a Churchilovy vazby k Brnu, se vypravíme ve středu, 2. června 2021. Začátek představení, které je uváděno na Biskupském dvoře, je ve 20:30 hodin, doprava zajištěna. Cena zájezdu: 820 Kč, děti, studenti a senioři 570 Kč Přihlášky do 25. 5. 2021 K představení: Skutečnost Napoleonovy a Churchillovy vazby k Brnu autorský tým, který si s brněnskými dějinami a legendami pohrával už v Baronu Trenckovi, Mendelovi a Brněnském kole, inspirovala opět k dumasovsky rozkošnické fabulaci. Kolotoč neuvěřitelných, ať už ověřených či neověřených historických situací, se tak opět ve zpěvoherním hávu roztočí pod holým nebem v podmanivých prostorách Biskupského dvora, a to ve světové premiéře.

Číst více

Koncert manželů Danielových "Krásné je žít..."

Koncert manželů Danielových "Krásné je žít..."

Už podruhé nám plány překazilo počasí, a tak i první červencový den se plánovaný koncert na prostranství před kostelem konal nakonec v kostele sv. Barbory v Adamově. Dík patří Jirkovi a Míše za krásný kulturní zážitek a Lidušce Pokorné za přístřeší, které nám poskytla.

Číst více

DĚTEM K MDD: POHÁDKA PRO TŘI PRASÁTKA

DĚTEM K MDD: POHÁDKA PRO TŘI PRASÁTKA

DNES NIC MIMOŘÁDNÉHO - RESPIRÁTORY, ODSTUPY... V předvečer svátku dětí - MDD jsme pro děti připravili pohádku Divadla Koráb pod názvem Pohádka pro 3+1 prasátka. Radim Koráb vám ji zahraje na hřišti u školy Ronovská v pondělí 31. května 2021 od 17:00 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v sále MKS na Ptačině. Vstupné dobrovolné. S sebou si vezměte deku na sezení.

Číst více

Z předání ocenění dětským adamovským umělcům...

Z předání ocenění dětským adamovským umělcům...

Ve středu 26. května se v průběhu odpoledne v MKS na Ptačině postupně setkaly děti se zástupci pořadatelů akce Salonek dětských adamovských umělců 2021, aby převzaly jejich osobní ceny.

Číst více

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ 2021

SALONEK DĚTSKÝCH ADAMOVSKÝCH UMĚLCŮ 2021

Situace, která stále přetrvává kolem nás, ovlivňuje naše soukromé i pracovní životy. Už podruhé se dotkla také soutěže pro dětské výtvarníky - Salonku dětských adamovských umělců. Přes veškerá omezení a změny jste do MKS doručili téměř 150 soutěžních prací. Moc nás zájem dětí i podpora rodičů těší. A protože se prozatím stále nejde sejít ve větším počtu, jak tomu při vyhodnocení akce bývá, rozhodli jsme se vyhodnocení rozdělit. První hodnocení, při kterém si vybírali práce pro osobní ceny pořadatelé výstavy, probíhalo v posledním dubnovém týdnu. Do uzávěrky tohoto vydání Zpravodaje si práce pro ocenění vybralo šest pořadatelů. Ostatní dorazí v průběhu týdne, proto zde nenajdete fotografie všech hodnotitelů. V týdnu od 10. května pozveme do MKS autory těchto oceněných prací k převzetí osobních cen pořadatelů akce. V tuto chvíli netušíme, zda půjde setkání uspořádat hromadně, nebo zda pozveme v potřebných intervalech vždy příslušného pořadatele a dětského autora zvolené práce (samozřejmě s rodiči). Fotografie vám alespoň část těch, kteří se na odměnu mohou těšit, napoví. Poté, co dojde k rozvolnění a na výstavu budete moci zavítat, budete o ostatních výhercích rozhodovat vy a oceněna bude dvacítka prací, která se nejvíce bude líbit vám. Těšíme se na setkání v květnu a zveme vás už nyní k návštěvě Salonku dětských adamovských umělců 2021. Termín, od kterého budete moci na výstavu zavítat, zveřejníme zde - na webu MKS i na plakátech. Za pořadatele akce Jitka Králíčková MKS Adamov „Nuda není špatná, pokud podporuje kreativitu a vybičuje vás k tomu, něco vymyslet právě proto, abyste se nenudili”.

Číst více

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A NÁVŠTĚVNÍKY KNIHOVNY

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A NÁVŠTĚVNÍKY KNIHOVNY

Oznamujeme čtenářům a návštěvníkům knihovny, že od pátku 16. dubna t.r. je z důvodu nemoci zajištěn provoz knihovny výpomocí brigádnice. Připomínáme provozní dobu v knihovně: pondělí, čtvrtek od 13:00 do 18:00 hodin středa od 13:00 do 16:00 hodin pátek od 10:00 do 12:00 a dále od 13:00 do 17:00 hodin.

Číst více

Výsledky "Soutěže pro naše čtenáře"

Výsledky "Soutěže pro naše čtenáře"

V měsíci březnu 2021 jste se mohli zapojit do akce nazvané "Soutěž pro naše čtenáře". Ta pro vás byla připravena formou 5 otázek zveřejněných na webových stránkách MKS Adamov. A komu jsme (doufám) drobnou odměnou udělali radost? - Renatě a Marušce Smítalovým, - Lukášovi a Patrikovi Malým, - Miroslavě a Elence Drncovým. Blahopřejeme.

Číst více


3. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

3. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

Děti 3: V těchto dnech se významného životního jubilea 85 roků dožívá filmová a divadelní legenda - Zdeněk Svěrák. Ten se svým kolegou Jaroslavem Uhlířem připravoval pro děti pořad složený z krásných písniček, ke kterým tato dvojice psala hudbu i texty. Jaký název měl tento pořad? Mimo soutěž - která z písniček pánů Svěráka a Uhlíře je vaše oblíbená? Dosp.3: Jaké bylo původní povolání Zdeňka Svěráka a jak se jmenoval jeho zemřelý bratr? Pište na adresu: [email protected]

Číst více

4. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

4. "SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE"

Před krátkým časem zemřela oblíbená česká herečka Hana Maciuchová. Čtvrtá dvojice soutěžních otázek se bude týkat Krkonošských pohádek, kde Hana Maciuchová ztvárnila roli Anče. Děti 4: V Krkonošských pohádkách se objevila pětice postav. Otázka zní, kdo se kromě Anče v pohádkách představil. Stačí "pohádková" jména. Dosp. 4: Večerníček "Krkonošské pohádky" jsou jediným hraným večerníčkem a těší se i dnes oblibě u dětí i dospělých. Čtvrtá soutěžní otázka zní, kolik dílů bylo natočeno a budeme rádi, když k odpovědi přidáte i název svého oblíbeného dílu.

Číst více

BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ A JEDNATŘICETI LITERÁRNÍCH A JINÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ A JEDNATŘICETI LITERÁRNÍCH A JINÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

Stále se ještě nemůžete do knihovny MKS Adamov vypravit tak, jak bylo obvyklé. Tzn. přijít do knihovny v některém ze čtyř dnů v týdnu, kdy je knihovna přístupná, vyhledat si knihy, které vás zajímají, nahlédnout do časopisů, využít internet, popřípadě se zapojit do aktivit, které pro vás během roku připravujeme za normální situace. Řadu akcí a aktivit pro vás chystáme především v březnu, kdy se již od roku 2010 zapojujeme do projektu "Březen – měsíc čtenářů" (dříve Březen – měsíc internetu, nebo Březen – měsíc knihy). Jedná se o celostátní projekt, jež má podpořit a propagovat čtení v ČR. Vyhlašovatelem je Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). 1. V současné době nám platná hygienická opatření nedovolují připravit v rámci tohoto projektu žádné setkání, besedu, čtení apod. Proto jsme pro vás připravili 31 zajímavostí (podle počtu dní v měsíci). Každý den najdete na okně knihovny a vývěsní skříňce u MKS jednu z nich, před víkendem hned tři. 2. Pět drobných cen – obaly na knihu a magnetické záložky máme připraveny pro ty čtenáře, kteří se zapojí do čtenářské soutěže, kterou pro vás zveřejníme na webových stránkách MKS Adamov. www.mks-adamov.cz V průběhu měsíce března zde najdete pod odkazem "Soutěž pro naše čtenáře" celkem pět soutěžních otázek na různá témata. Otázky budou zveřejněny vždy dvě, jedna bude určena dětem a druhá dospělým. Vaším úkolem je správnou odpověď zaslat na e-mail [email protected] Drobnou odměnou odměníme v pořadí 3., 13., 23., 33. a poslední doručenou odpověď. Zasílat je můžete průběžně a není podmínkou odpovědět na všechny zveřejněné otázky. Soutěž končí 31. 3. 2021, což je také termín, kdy naposledy můžete odeslat svoje odpovědi.

Číst více

23/03/2021 První práce pro Salonek 2021...

23/03/2021 První práce pro Salonek 2021...

Ačkoliv jsme termín uzávěrky soutěže Salonek dětských adamovských umělců 2021 posunuli až na 19. dubna t.r., řada dětí už má hotovo a dokonce i odevzdáno. Tak malujte, kreslete a tvořte, těšíme se na vaše nápady.

Číst více

TERMÁLNÍ LÁZNĚ

TERMÁLNÍ LÁZNĚ

Řada z vás vzpomínala na naše předvánoční výlety do termálních lázní v Győru. Ptali jste se, zda po návratu do běžného provozu počítáme s dalšími výlety. A já slibovala, že určitě ano. Dnes se však v poště objevil pozdrav od pracovníků lázní, který mi udělal i neudělal radost. Radost mi udělal tím, že vůbec přišel. Ale v tuto chvíli mi radost neudělal jeho obsah. Z dopisu vybírám:

Číst více

14. února - MEZINÁRODNÍ DEN DAROVÁNÍ KNIH

14. února - MEZINÁRODNÍ DEN DAROVÁNÍ KNIH

14. února proběhne mezinárodní den darování knih. International Book Giving Day probíhá po celém světě a jeho posláním je, jak název napovídá, darovat knihu. Akce je zaměřená zejména na děti a má rozvíjet zájem dětí o knihy. Poprvé se tento den uskutečnil v roce 2012 a od té doby je pravidelně každý rok. Dejte knihu dítěti ve svém okolí, doneste knihu do čekárny či třeba věnujte knihy na dobročinné účely. Knihu můžete darovat do dětských domovů, nemocničních oddělení nebo nízkoprahových zařízení. Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!

Číst více

Dokončíme snad i vyhodnocení soutěže DOVOLENÁ 2020

Dokončíme snad i vyhodnocení soutěže DOVOLENÁ 2020

V MKS na Ptačině - v přísálí na vás čekají také fotografie přihlášené do soutěže "O nejzajímavější snímek z letošní dovolené - DOVOLENÁ 2020". Pří návštěvě lednových akcí můžete svými body pomoci rozhodnout o trojici vítězů, na které čekají věcné odměny.

Číst více

TAJEMSTVÍ KOSTELŮ

TAJEMSTVÍ KOSTELŮ

S OHLEDEM NA PLATNÁ NAŘÍZENÍ SE AKCE NEKONÁ. NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE PO JEHO STANOVENÍ ZVEŘEJNĚN. Jakou roli hrály kostely v životě lidí? Jaký význam má kostel v dnešní moderní společnosti? Jaké jsou zákonitosti vnitřního i vnějšího světa kostela? ... O tom všem a ještě dalších zajímavostech nám přijde vyprávět O. Jiří Kaňa - oblíbený a v Adamově dlouhá léta působící farář. Přijďte se zaposlouchat do jeho vyprávění 28. ledna 2021 v 17 hodin do MKS.

Číst více

První DOPOLEDNE S POHÁDKOU v roce 2021

První DOPOLEDNE S POHÁDKOU v roce 2021

S OHLEDEM NA PLATNÁ NAŘÍZENÍ SE AKCE NEKONÁ. NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE PO JEHO STANOVENÍ ZVEŘEJNĚN. ... připravujeme pro děti na čtvrtek 28. ledna 2021. Zavítá za nimi Divadlo Kejkle s Petrou Klímovou a pohádkou O kůzlátkách. Začínáme v 8:45 hodin ve Společenském centru na Horce a pokračujeme v 10:30 hodin vsále MKS na Ptačině. Vstupné: 45 Kč

Číst více

28/01/2021 První čtenáři našli přede dveřmi objednané knihy...

28/01/2021 První čtenáři našli přede dveřmi objednané knihy...

Poprvé jsme se vypravili za adamovskými seniory - registrovanými čtenáři a návštěvníky knihovny (70+) MKS Adamov, abychom jim tuto nelehkou dobu zpříjemnili knihami z naší knihovny.

Číst více

ZDENĚK ŠPÍŠEK vám přijde povídat na téma MEDOVINA - NÁPOJ KRÁLŮ

ZDENĚK ŠPÍŠEK vám přijde povídat na téma MEDOVINA - NÁPOJ KRÁLŮ

Setkání spojené s ochutnávkou připravujeme na 21. ledna 2021 od 17 hodin v MKS Adamov. Medovina je nápoj ze zkvašeného medu a vody. Její výroba byla známá již v těch nejstarších kulturách. Je mnohem starší než pivo či víno. Spoustu zajímavostí o medovině - nápoji králů si pro svoji přednášku připravil Zdeněk Špíšek. Vstupné: 40 Kč Opět prosíme, abyste si konání akce ověřili na webových stránkách MKS Adamov: www:mks-adamov.cz

Číst více

BESEDU S CESTOVATELKOU KATKOU OSTROU

BESEDU S CESTOVATELKOU KATKOU OSTROU

- musíme opět odložit. Hostem setkání bude cestovatelka Kateřina Ostrá, která si plní svoje sny a realizuje kdysi naplánované cesty bez pomoci cestovních kanceláří. Výlety podnika po vlastní ose, na vlastní pěst a navíc za zlomek běžné ceny. Její cestopisy "za Kačku" jsou pak inspirací pro další milovníky cestování. O tom všem vám přijde popovídat... Vstupné: 30 Kč

Číst více

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT,

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT,

se v letošním roce z důvodu platných omezení neuskuteční.

Číst více

SVÁTEČNÍ ADVENTNÍ ZASTAVENÍ

SVÁTEČNÍ ADVENTNÍ ZASTAVENÍ

S ohledem na platná opatření se plánované vystoupení Františka Jeřábka a jeho kolegů - brněnských trubačů neuskuteční. Přesto pro vás bude 24. prosince t.r. v době od 14:00 do 15:00 hodinou před MKS připraveno betlémské světlo, abyste si je mohli odnést do svých domovů a vystaven adventní věnec.

Číst více

Z letošního svátečního zastavení

Z letošního svátečního zastavení

V letošním roce bylo opravdu vše jinak. Neuskutečnilo se ani oblíbené setkání s brněnskými trubači o Štědrém dni. Přesto jste si mohli v obvyklém čase přijít pro betlémské světlo a obhlédnout práci firmy Myrtha Blansko - letošní adventní věnec.

Číst více

ČTYŘI ADVENTNÍ ZASTAVENÍ letos jinak...

ČTYŘI ADVENTNÍ ZASTAVENÍ letos jinak...

Čtyři adventní zastavení se stala nedílnou součástí předvánočního času v Adamově. Letos nám platná nařízení nedovolují se společně setkat. Přesto bude po všechny čtyři adventní neděle prostranství před MKS adventní věnec zdobit a vy sem můžete individuálně zavítat vždy v době mezi 16. a 18. hodinou. Věříme, že alespoň trošku přispějeme k "adventnímu naladění". I. adventní neděle 29. listopadu 2020 II. adventní neděle 6. prosince 2020 III. adventní neděle 13. prosince 2020 IV. adventní neděle 20. prosince 2020 V uvedených temínech a časech si můžete na místě zakoupit kalendář města Adamova na rok 2021.

Číst více

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY 2020

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY 2020

Z důvodu platných nařízení se v letošním roce nemůžeme ke zpívání koled sejít před MKS tak, jak bylo zvykem v letech předešlých. Ale o akci, kterou pořádá Deník, nepřijdete. I letos se můžete do akce zapojit, tentokrát ale z pohodlí svého domova. Stačí, když si ve středu 9. 12. 2020 v 18 hodin zapnete svoje radiopřijímače, naladíte Český rozhlas Brno a za doprovodu kapely Čechomor si můžete tradiční koledy zazpívat. Děkujeme za podporu.

Číst více

KŘÍŽEM KRÁŽEM ADVENTNÍMI ZASTAVENÍMI...

KŘÍŽEM KRÁŽEM ADVENTNÍMI ZASTAVENÍMI...

Alespoň fotografiemi vám připomeneme atmosféru adventních zastavení v předešlých letech.

Číst více

KNIHOVNA MKS ADAMOV OD 3. PROSINCE OPĚT OTEVŘENA

KNIHOVNA MKS ADAMOV OD 3. PROSINCE OPĚT OTEVŘENA

S platností od 3. prosince t.r. můžete při dodržení platných bezpečnostních pravidel opět navštívit knihovnu MKS Adamov v běžném režimu. Připomínáme provozní dobu: pondělí, čtvrtek od 13:00 do 18:00 hodin, středa od 13:00 do 16:00 hodin a pátek od 10:00 do 12:30 a dále od 13:00 do 17:00 hodin. Kontakt: [email protected], tel. 516 446 817 Naposledy v tomto roce bude knihovna otevřena v pondělí, 21. prosince 2020.

Číst více

Nový muzikál v MDB: PRETTY WOMAN

Nový muzikál v MDB: PRETTY WOMAN

I tato akce musí být s ohledem na situaci přesunuta. O náhradním termínu budete informováni. Na 30.listopadu t.r. připravuje MKS Adamov další zájezd do Městského divadla Brno, kde bude mít na konci října svoji premiéru muzikál Pretty Woman. Těšit se můžete na Petra Gazdíka, kterého alternuje Petr Štěpán a Hanu Holišovou / alt. Světlanu Janotovou. Cena zájezdu: 840 Kč, děti, studenti a senioři 583 Kč. Přihlášky do poloviny října t.r.

Číst více

KULTURA V LISTOPADU

KULTURA V LISTOPADU

Vzhledem k platným nařízením a omezením jsou akce uvedené ve Zpravodaji na listopad zrušeny.

Číst více

29. 11. 2020 první adventní zastavení

29. 11. 2020 první adventní zastavení

Dodrželi jsme všechna platná nařízení a pozvali vás, tak jako po řadu dřívějších roků, na adventní zastavení. Poprvé letos v neděli 29. listopadu 2020. A protože se nemůžeme setkávat pohromadě, mohli jste se v době mezi 16. a 18. hodinou zastavit před budovou MKS, kde svítila svíce na našem aventním věnci, vyfotit se u něj a "slavnostně naladit". Tak na viděnou zase za týden, v neděli 6. prosince.

Číst více

27. 11. 2020 jsme v Adamově rozsvítili vánoční strom

27. 11. 2020 jsme v Adamově rozsvítili vánoční strom

- bohužel bez vás, bez účinkujících, bez zpívání, bez popíjení slaďoučkého čaje a setkání se s přáteli. Tak přejeme krásný adventní čas a ať je hlavně zase brzy dobře.

Číst více

TOMÁŠ MATONOHA HOSTEM POŘADU "KOMIKOVA SLEZINA"

TOMÁŠ MATONOHA HOSTEM POŘADU "KOMIKOVA SLEZINA"

V sobotu 7. listopadu 2020 vás zveme do sálu MKS Adamov /na Ptačině/ na nové scénické čtení Tomáše Matonohy: Komikova slezina, kdy Tomáš čte a hraje povídky a skeče Luboše Baláka. Doplňuje to svými písněmi s kytarou. Začátek akce je v 17:45 hodin. Vstupné 140 Kč

Číst více

KŘEST ALBA SÁRY NOVÉ "STROJ ČASU" - ZRUŠENO

KŘEST ALBA SÁRY NOVÉ "STROJ ČASU" - ZRUŠENO

Přiměte pozvání na křest alba adamovské písničkářky Sáry Nové "Stroj času", který se koná v pátek 30. října 2020 v 19 hodin v sále MKS na Ptačině. Na akci vystoupí kromě autorky alba také Ríša Dobiášek a Josef Vališ. Vstup volný. Záštitu nad akcí převzal starosta města Adamova, Bc. Roman Pilát. Upozorňujeme návštěvníky, že k dopravě do Adamova I mohou využít spoje MHD s odjezdem z Adamova III ve 21.10 hodin.

Číst více

PŘEDNÁŠKA ALEŠE SVOBODY: (pokračujeme) ZELNÝ TRH - PODZEMÍ

PŘEDNÁŠKA ALEŠE SVOBODY: (pokračujeme) ZELNÝ TRH - PODZEMÍ

Při krásném a zajímavém vyprávění Ing. Aleše Svobody o odkrývání podzemí pod Zelným trhem v září t.r. jsme se dohodli, že v něm budeme pokračovat v říjnu. Proto vás zveme na pokračování přednášky, které je připraveno na 29. října 2020 od 17:30 hodin do salonku MKS na Ptačině. Vstupné: 40 Kč

Číst více

Ing. Jaromíra Vítková: PREZENTACE FILMU O SVATÉ ANEŽCE ČESKÉ

Ing. Jaromíra Vítková: PREZENTACE FILMU O SVATÉ ANEŽCE ČESKÉ

MKS Adamov spolu s adamovskou farností vás zve na setkání se senátorkou Ing. Jaromírou Vítkovou spojené s prezentací filmu o svaté Anežce České spojené s besedou. Akce se koná 19. října 2020 v 17:00 hodin v salonku MKS na Ptačině. Vstup volný.

Číst více

Světelský podzim v Adamově: KONCERT ADAMA MALÍKA A ADAMA FARANY

Světelský podzim v Adamově: KONCERT ADAMA MALÍKA A ADAMA FARANY

Na koncert, pořádaný ve spolupráci s Farností Adamov, vás v letošním roce pozveme do sálu MKS Adamov, na Ptačinu, a to 15. října 2020. V rámci koncertu se vám přestaví Adam Malík (klarinet) a Adam Farana (klavír). Začátek koncertu je v 17:00 hodin, vstupné 80 Kč. Program: J. Brahms - Sonáta pro klarinet a klavír č.2 Es-dur, Op.120 Claude Debussy - První rapsodie pro klarinet a klavír Joseph Horovitz - Sonatina pro klarinet a klavír Pablo de Sarasate - Carmen Fantaisie (arr. Nicolas Baldeyrou)

Číst více

Dopoledne s pohádkou: TRABLE VODNÍKA TONÍKA

Dopoledne s pohádkou: TRABLE VODNÍKA TONÍKA

První setkání čeká na děti z mateřské školyv Adamově s Dobře naladěným divadlem, které za nimi zavítá s pohádkou Trable vodníka Toníka. Představení se koná 15. října 2020 od 10:00 hodin v sále MKS na Ptačině. Vstupné: 45 Kč

Číst více

KDO SI HRAJE - NEZLOBÍ...

KDO SI HRAJE - NEZLOBÍ...

Opět zveme seniory na odpoledne vyplněné hrami, kvízy a soutěžemi. Koná se v pondělí 12. října 2020 od 15:00 hodin ve výstavní síni MKS Adamov na Horce, Komenského 6. Vstup volný.

Číst více

Výstava: VLASTA ŠVEJDOVÁ "O NADĚJI"

Výstava: VLASTA ŠVEJDOVÁ "O NADĚJI"

Známá výtvarnice Vlasta Švejdová se adamovským milovníkům výstav představí v rámci výstavy nazvané "O naději" v říjnu t.r. Výstava se uskuteční ve dnech 11. - 20. října 2020 ve výstavní síni MKS na Horce, Komenského 6. Vernisáž výstavy proběhne v neděli, 11. října 2020 v 15:00 hodin za účasti autorky prací. Výstavu můžete navštívit v pracovních dnech v době od 14:00 do 17:00 hodin, v neděli pak od 14:30 do 17:00 hodin.

Číst více

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE

- je název nové české pohádky, která je tak trošku ze skupiny "fantasy". Vypravíme se na ni do blanenského kina 10. října 2020. Začátek promítání je v 17:00 hodin. Cena zájezdu, která zahrnuje příspěvek na dopravu a vstupné je 160 Kč. Přihlášky sms zprávou na telefonu 607 518 104. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit

Číst více

DOVOLENÁ 2020 - VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

DOVOLENÁ 2020 - VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

s ohledem na opatření, která je nutné v současné době dodržovat, bude výstava fotografií z letošního ročníku soutěže "O nejzajímavější snímek z letošní dovolené" - DOVOLENÁ 2020 v MKS až do konce října, aby se do hodnocení mohl zapojit co největší počet návštěvníků některé z připravovaných akcí.

Číst více

05/10/2020 "KDYŽ PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA"

05/10/2020 "KDYŽ PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA"

Vzpomínáte si také rádi na pohádku s Ivanou Andrlovou a Janem Čenským s řadou krásných písniček? My vás pozveme na setkání s touto oblíbenou dvojií herců v rámci zábavné talk show Aleše Cibulky, Jana Čenského a Ivany Andrlové „Když princové jsou na draka“. Setkání se koná v sále MKS na Ptačině 5. října 2020 v 17:30 hodin. V letošním roce uplyne přesně 40 let od premiéry legendární televizní pohádky Princové jsou na draka. Rezervace a předprodej vstupenek na č.t. 607 518 104 Vstupné: 200 Kč

Číst více

FLORA OLOMOUC - PODZIMNÍ ETAPA s otazníkem...

FLORA OLOMOUC - PODZIMNÍ ETAPA s otazníkem...

Naše výlety na výstavy Flora Olomouc patřily mezi velice oblíbené. Největší zájem byl vždy o jarní výstavu, ale spoustu krás nabízely i etapy letní a podzimní. I letos se výstava koná a pořadatelé si moc přejí, abychom si k nim opět našli cestu. Jestli si ji opravdu chceme najít, to záleží jen na vás. Proto přicházíme s nabídkou výletu do Olomouce a zájemce o tuto akci prosíme o přihlášení se na telefonu 607 518 104 nebo prostřednictvím e-mailu [email protected], a to do pondělí 21. září 2020. Termín konání zájezdu: 4. října 2020 v neděli (odjezd v 7:30 hodin).

Číst více

V PÁTEK 2. ŘÍJNA 2020 - KNIHOVNA MKS ADAMOV UZAVŘENA

V PÁTEK 2. ŘÍJNA 2020 - KNIHOVNA MKS ADAMOV UZAVŘENA

Upozorňujeme čtenáře a návštěvníky knihovny, že knihovna bude v pátek, 2. října 2020 UZAVŘENA. Děkujeme za pochopení.

Číst více

TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS TOHLE...

TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS TOHLE...

Tři hosté, kteří mají zajímavé povolání nebo koníčka, se těší na setkání s vámi 1. října 2020 v 17:00 hodin v salonku MKS na Ptačině. Vstupné: 30 Kč

Číst více