VLASTIVĚDNÝ VÝLET do okolí Adamova

Plány kolem výletu do okolí Adamova nám ve středu 15. 6. pokazil déšť. Část z připravených aktivit se dala realizovat s deštníky a pláštěnkami, ale na oběd v podobě párku opečeného na ohni jsme si museli nechat zajít chuť. Průvodcem po přírodních i odpočinkových zajímavostech, které vybudoval ŠLP Křtiny, nám byl Ing. Jiří Truhlář, dlouholetý pracovník tohoto podniku.

Při návštěvě rozhledny Alexandrovky nás ještě doprovázelo sluníčko. Stačilo ale vejít do nové expozice o Moravském krasu u jeskyně Výpustek a všechno bylo jinak. Od této chvíle nás doprovázel déšť. A tak ani procházka kolem rybníka Olšovce nebyla tak příjemná, jak bývá jindy. Také památníky a studánky v okolí jsme si prohlédli za skly autobusu. Tečkou za výletem byla návštěva volnočas. centra na Švýcárně. Zde se nás ochotně ujal vedoucí pan Kubáň. Konečně jsme na vlastní oči mohli vidět lesní bar a lesní knihovnu, o které se hodně píše a mluví. Na Švýcárně jsme viděli spoustu změn, ke kterým došlo díky opravám, které zde pan Kubáň provádí. Víme, že zde najdeme slušné a levné ubytování, prostor pro pořádání soukromých akcí, ale také místo, kde se můžeme občerstvit při výletech.

• VLASTIVĚDNÝ VÝLET do okolí Adamova